Kuidas ma sain droonipiloodiks: #1 Allar Leo

Kuidas ma sain droonipiloodiks: #1 Allar Leo

Kes on Allar Leo?

Sõbralik noormees päikseliselt paradiisisaarelt Hiiumaalt, kes töö tõttu veedab palju aega pealinnas. Küll aga kuidas jõudis Allar fotograafiani? Allar annab aru: “Kui kõik ausalt ära rääkida, siis oma päris esimese kaamera ostsin aastal 2006, kui sai raha kogutud ning suurima pisku kogumiskassasse pani isa Muravei, mille maha müüsin. Tookord sai soetatud esimeseks pildikastiks Fujitsu S5600. Kaamera töötas seni, kuni ühel jaanipäeval pilte tegema läksin ja kaamera õnnetult betoonile kukkus. Pärast seda hakkas kaamerast tulema ainult roosasid pilte, mis on küll omamoodi tore ja kunstiline, aga mitte piisav, et teha selliseid pilte, nagu mina seda soovin. Peale Fujitsu otsalõppemist liitus minu pildiretketele Canon 400D, mis tänaseks on välja vahetatud Canon 60D vastu, mida kasutan siiani.”

Kuidas aga Allar jõudis aerofotograafiani? “Oma esimese drooni ostsin 2019 aastal – DJI Mavic 2 Pro, mis on hetkel põhitööriist piltide tegemisel. Rohkem kasutangi drooni kui tavakaamerat, sest kes tahab lennata kui lind ja näha maailma kõrgemalt, seda aitab aerofotograafia. Ülevalt poolt on maailm hoopistükkis teistmoodi – Palju põnevam!”

——

Allari kõige esimene pilt drooniga:

Kuidas sündisid 24 veebruari tossupildid?

“Ühel päeval märkasin Droon.ee poolt jagatud fotot, millel oli noormees mitme drooniga (@visualsbysimo, Simo Sepp  – toim.). Mul endal oli sarnane idee juba küpsemas ning lasin mõtte vabamalt lendu. Plaanis oli kasutada värvilisi tossupomme. Kiire googeldamine andis küll tulemuse, kus inimesed on pannud suitsu drooni külge, kuid minu jaoks polnud see ideaalne variant. Sai edasi mõeldud ja 24. veebruar ehk Vabariigi aastapäev polnud enam kaugel ning siis sähvatas: Eesti lipp! Motivaator oli olemas ning edasi tuli otsida, kust saab õiget tooni tossupomme. Tänu sõbra nõule sai võetud kiire kontakt Naeruvabriku meeskonnaga, kes kiirelt oma arsenaliga appi tulid.
Panustasin pildistamise nädalavahetusele, kui olin Hiiumaal. Kuna tossu kasutamisel on pildistamiseks aega alla ühe minuti, tuli kõik korralikult läbi mõelda: mis poolt puhub tuul ja kuidas toss rohkem välja paistaks (selleks kasutasin autotulesid), mis värvid esimesena käima panna jne. Kaamerad said üles seatud ning ja nii sündiski.” Pildistamisel oli abiks ustav kaaslane – droon DJI mavic 2 Pro.

Allari tegemistel saab silma peal hoida siin: https://www.instagram.com/hrleophotos/


“Kuidas ma sain droonipiloodiks” on Droon.ee blogis uus rubriik, kus tutvustame säravaid tähti droonimaastikul – uusi ning vanu droonipiloote, nende tegemisi ja olemisi. Me jälgime väga Eestis tegutsevate droonihuviliste jäädvustusi – täägi meid Instagramis (#droonee) või liitu meie droonigrupiga Facebookis: Droonisõbrad. Meile väga meeldib näha mis te teete ning ühtlasi ka teistega nähtut jagada.