DJI Dock 2: Uus, palju kompaktsem ja innovatiivsem droonijaam

DJI Dock 2: Uus, palju kompaktsem ja innovatiivsem droonijaam

Kõik, mida peate teadma DJI Dock 2 kohta

Kuigi droonide automaatjaama tehnoloogia sai alguse juba 1960. aastate lõpus, on see tänapäevaks arenenud märkimisväärselt ja pälvib suurt tähelepanu erinevates sektorites. Alates põllumajanduslikust maakaardistamisest ja taristuinspektsioonidest kuni hädaolukordadele reageerimise ja turvamonitooringuni. Antud lahendus pakub täielikult automatiseeritud ja kiiresti rakendatavat tehnoloogiat.

Kuidas töötab droonide automaatjaama süsteem?

Droonide automaatjaama tehnoloogia on toonud kaasa olulise läbimurde autonoomsete UAV (mehitamata õhusõidukite) tegevustes. See hõlmab süsteemi, kus droone hoiustatakse, laetakse, õhku saadetakse ning kuhu lõpuks tagasi maanduma kutsutakse. Sellist iseseisvat ja sageli ka kaasaskantavat üksust nimetatakse tavaliselt “jaamaks” või “boksiks”, mis toimib drooni automatiseeritud baas- ja teenindusjaamana. Võrreldes tavapäraste droonidega, nõuavad droonide automaatjaamad minimaalselt inimese sekkumist, kuna süsteemid hoolitsevad ise tervisekontrollide, laadimise ja andmete üleslaadimise eest.

Tööstusharude rakendused

Automaatjaamu kasutatakse erinevates tööstusharudes just tänu oma laialdaste kasutusvõimaluste tõttu. Siin on mõned valdkonnad, kus see tehnoloogia on end juba tõestanud:

  • Mõõdistamine ja kaardistamine: Optimeerib maade ja ressursside haldamist, pakkudes detailseid pilte ja andmeid nii õhust kui ma maast, mis omakorda võimaldavad teostada täpsemaid mõõtmisi ja jälgida muutusi reaalajas.
  • Avalik turvalisus: Parandab hädaolukordadele reageerimise strateegiaid, võimaldades kiiret droonide väljasaatmist otsingu- ja päästeoperatsioonideks, õnnetuspaikade analüüsiks ning katastroofihalduseks.
  • Taristu hooldus: Hõlbustab kriitilise taristu, nagu sildade, elektriliinide ja tuulegeneraatorite inspektsiooni. Automaatne ja pidev inspektsioon aitab probleeme tuvastada enne nende süvenemist, vähendades sellega tööde seiskumist ja hoolduskulusid.

Droonide automaatjaamad on võimelised töötama autonoomselt 24/7, automatiseerides ülesandeid ja parandades efektiivsust ning turvalisust erinevates tööstusharudes.

DJI Dock 2

DJI Dock 2 on vastupidav lahendus, mis on loodud töötama 24/7, sõltumata keskkonnatingimustest. DJI Dock 2 võimaldab kasutada kas M3D või M3TD drooni, mida saab seadistada DJI FlightHub 2-s vastavalt vajadustele. Tänu sellele ei pea olema operaator ka koha peal. 

DJI Dock 2 kolm peamist omadust:

  1. Pilvepõhine haldamine: DJI FlightHub 2 integreerimine pakub pilvepõhist juhtimist, võimaldades üksikasjalikku missioonide planeerimist, reaalajas monitooringut ja andmete haldust kõikjalt ja igal ajal.
  2. Karmide tingimuste jaoks loodud disain: Dock 2 on ehitatud taluma keerulisi ilmastikutingimusi. Sellel on IP55 kaitseklass, mis tagab kaitse vihma ja tolmu eest, muutes selle usaldusväärseks ja vastupidavaks erinevates keskkondades.
  3. Kiired laadimisvõimalused: Kiire laadimine võimaldab jätkata töö tegemist minimaalsete pausidega. M3D ja M3TD droonid laetakse juhtmevabalt 20%-lt 90%-ni ainult veidi üle poole tunniga, mis on märkimisväärne laadimiskiirus sellise mobiilse ja kompaktse üksuse kohta.

Dock 2 eelised

Kuigi Dock 1 oli hea lahendus, on DJI Dock 2 siiski selgelt parem. Alljärgnevalt on välja toodud selle peamised eelised:

  1. Väiksem suurus:
    Dock 2 on 75% väiksem ja kaalub 68% vähem kui selle eelkäija. Väiksem suurus muudab selle kergemini transporditavaks ning tänu sellele on seda lihtsam ka üles seada. 
  2. Täppiskaardistamine RTK-ga:
    DJI Dock 2 ühilduvus Matrice 3D seeriaga võimaldab saavutada uue täpsuse droonilt saadud andmetes. See pakub kaardistamisvõimekust, mida Dock 1 ei suutnud. Pidev sentimeetri tasemel täpsus on võimalik tänu Dock 2 integreeritud kahekordsele RTK moodulile.
  3. Suurenenud vastupidavus ja jõudlus:
    DJI Dock 2 on varustatud täiustatud sensoritega olukorra teadlikkuse suurendamiseks, hübriidlaadimissüsteemiga ja ilmastikukindla korpusega (IP55 reiting). Need omadused vähendavad operatiivseid katkestusi ja suurendavad kindlust automatiseeritud missioonide ajal. Koos Dock 2-ga pakub Matrice 3D pikemat lennuaega (kuni 50 minutit) ja suuremat tööulatust (kuni 10 km), võimaldades kaardistada või inspekteerida suuremaid alasid tõhusamalt.
  4. Parandatud laadimine ja akuefektiivsus:
    DJI Dock 2 võtab drooni akude laadimiseks 20%-lt 90%-ni veidi rohkem aega kui Dock 1 (32 minutit võrreldes 25 minutiga). Siiski pakub 12V hübriidsüsteem mitmeid eeliseid, sealhulgas aku eluea pikendamist ja töökulude vähendamist. Dock 2 tagab missiooni järjepidevuse sisseehitatud lisaakuga, võimaldades droonil elektrikatkestuse korral ohutult maanduda, kasutades automaatset “Tagasi koju” (RTH) funktsiooni.
  5. Vähenenud hooldusvajadus:
    Dock 2 vajab hooldust vaid kaks korda aastas, mis vähendab hoolduskulusid ja võimaliku seisakuaega võrreldes Dock 1-ga.

Dock 2-ga ühilduvad droonid

  • Matrice 3D: Matrice 3D on varustatud suumkaameraga, mis võimaldab teha väga detailseid pilte ja lainurkkaameraga, mis loob moonutuste vabu fotosid. Need omadused teevad Matrice 3D-i ideaalseks mõõdistustööde, maahalduse ja muude ülesannete jaoks, kus on vaja täpseid kaardistusandmeid.
  • Matrice 3DT: Matrice 3DT-l on mitmekülgne kaamerasüsteem, mis ühendab lainurk-, telefoto- ja termokaamerad. See teeb Matrice 3DT-st ideaalse abivahendi taristu kontrollis, otsingu- ja päästetöödes ning avaliku ohutuse kasutusjuhtudes, kus on vajalikud nii visuaalsed kui ka soojusandmed.

Sagedamini esitatud küsimused Dock 2 kohta:

  • Mis on DJI Dock 2 tööulatus?
    DJI Dock 2 maksimaalne efektiivne tööulatus on 10 km, kui seda kasutatakse ühilduvate droonidega. See ulatus tuleneb Matrice 3D seeria droonide võimekusest.
  • Millistes ilmastikutingimustes saab DJI Dock 2 töötada?
    DJI Dock 2-l on IP55 reiting, mis tähendab, et see on kaitstud tolmu ja sademete eest. Lisaks töötab Dock 2 temperatuurivahemikus -25°C kuni 45°C. 
  • Kas DJI Dock 2 on ühilduv vanemate DJI droonimudelitega?
    Ei, DJI Dock 2 ei ole ühilduv vanemate DJI droonimudelitega. See on spetsiaalselt disainitud Matrice 3D ja Matrice 3DT seeria droonide jaoks.
  • Kas DJI Dock 2 toetab kolmandate osapoolte laste?
    Jah, DJI Dock 2 toetab kolmandate osapoolte laste läbi Matrice 3D ja Matrice 3DT droonide E-Porti. See võimaldab teil lisada täiendavat varustust nagu prožektori, kõlari või langevarju, laiendades drooni võimalike kasutusjuhtusid.
  • Kas ma saan paigaldada mitu DJI Dock 2 jaama ühte asukohta?
    Jah, saate paigaldada mitu DJI Dock 2 ühte asukohta. DJI tarkvara toetab mitme Dock 2 haldamist, võimaldades koordineerida ja ajastada lennumissioone tsentraliseeritud liidesest (DJI Flighthub2). Tänu sellele on võimalik efektiivselt katta suuremaid alasid.

·        Droon.ee meeskond on DJI poolt sertifitseeritud DJI Dock 2 seadmeid paigaldama, hooldama ja nende kasutajaid koolitama. Lisaks saame aidata teie organisatsioonile taotleda vastavad erikategooria load Dock 2 käitamiseks. 

https://youtu.be/OnxvL0U61P0

Tutvu DJI Dock 2-ga lähemalt ning vaata, kuidas see võiks sinu ettevõttele kasulik olla! Küsimuste või ostusoovi korral võtke meiega ühendust e-posti teel aadressil info@droon.ee või külastage seadet meie e-poes.