DJI Matrice 300 RTK värskeim tarkvarauuendus täiustab oluliselt turvalisust, lennuohutust ning jõudlust

DJI Matrice 300 RTK värskeim tarkvarauuendus täiustab oluliselt turvalisust, lennuohutust ning jõudlust

On möödunud poolteist aastat hetkest, mil DJI lasi välja Matrice 300 RTK drooni. Selle ajaga on droon ennast tõestanud vastupidava ja usaldusväärse drooniplatvormina mitmesugustel töödel nagu kaardistamine, inspektsioon, mõõdistamine, päästeoperatsioonid jne.

DJI proovib alati oma platvorme täiustada ning seekord on nad kuulda võtnud ka droonikasutajate tagasisidet ning tulemus on Teie ees – Matrice 300 RTK värskeim tarkvarauuendus v03.00.01.01 on nüüd saadaval. Järgnevalt vaatamegi üle, mis on muutunud.

Võrguühenduseta uuendused

Tehes ära v03.00.01.01 uuenduse, on edaspidi võimalik kõiki uuendusi teostada ilma, et peaks drooni ja juhtpulti internetiga ühendama. Tarkvarauuenduspaketid on saadaval DJI ametlikul kodulehel ning sealt saate uuenduse alla tõmmata ning salvestada näiteks mälukaardile. Sealt edasi tuleks mälukaart sisestada juhtpulti, drooni, kaamerasse või akulaadimiskohvrisse ning kasutada DJI Pilot aplikatsiooni tarkvara uuendamiseks.

DJI Pilot aplikatsioonis tuleks vajutada “HMS” ikoonile paremal ning sealt valida vasakult poolt “Firmware”. Valige “Offline Update” ülevalt paremalt nurgast ning leidke üles vastavad tarkvarauuendused ning valige “Update All”

Antud lahendus on suunatud eritasemel turvalisust nõudvatele kasutajatele, mille läbi saab seadmeid hoida alati uuendatuna ilma, et peaks reaalselt platvormi internetiga ühendama.

Uued andme- ja privaatsussätted

v03.00.01.01 uuendus täiustab andme- ja privaatsussätteid, tuues kaasa Restricted Network režiimi, SD-kaardi krüpteerimisvõimaluse, võimaluse kustutada kõik seadme andmed ning palju muud. 

Võrguturvalisuse režiimid

Hetkeseisuga on valida kolme võrguturvalisuse režiimi vahel:

  1. Standard Mode: Piirangud võrguga ühendamisel puuduvad
  2. Restricted Network Mode: Võrku võivad kasutada vaid kaardirakendused, RTK, otseülekanne ja veel mõned valitud internetiühendust nõudvad rakendused. Muud võrguühendused on piiratud.
  3. Local Data Mode: Lühidalt öeldes on see režiim võrreldav nutiseadme lennukirežiimiga. Eelmine aasta kinnitas ka FTI Consulting, et kui DJI Local Data Mode on töös, siis ei saadeta rakenduses loodud andmeid mitte mingil viisil kolmandatele osapooltele, seahulgas ka DJI’le endale. Kui soovite rohkem infot Local Data Mode’i kohta, siis võtke meiega ühendust! 

Antud režiimid annavad kasutajale vabaduse leida režiim, mis oleks nende turvanõudmistega vastavuses.

SD-kaardi krüpteerimine

Kasutajatel on võimalus kaitsta kasutuses olevatel microSD-kaartidel talletatud andmeid turvakoodi ja AES krüpteeringuga. Peale turvakoodi seadistamist küsib M300 igal käivitamisel turvakoodi.

Lisaks on vaja turvakoodi kasutamisel Windows’i operatsioonisüsteemiga lauaarvutisse installida DJI Decrypt Tool, et pääseda ligi krüptitud microSD-kaardil olevatele failidele.

Kuidas DJI Decrypt Tool’i kasutada?

Sisestades krüptitud SD-kaardi Windows’i operatsioonisüsteemiga arvutisse, on failidele ligipääsuks kindlasti vajalik DJI Decrypt Tool. Avage rakendus, valige väline salvestusseade, millele soovite ligi pääseda, ning sisestage turvakood.

Arvuti ise ei pea olema antud protsessi käigus võrguühenduses – see annab eritasemel turvalisust nõudvatele klientidele veelgi turvatunnet.

Kustutage kõik seadme andmed

Tehes ära v03.00.01.01 uuenduse, tekib kasutajal võimalus kustutada lennulogisid droonist, juhtpuldist ning H20-seeria kaameratest. Kui lennulogid on Teie korraldusel üles laetud DJI serveritesse, on ka sealt võimalik need küsimise korral kustutada.  

One-tap Panorama Mode Zenmuse H20-seeria kaameratega

Nüüd on võimalik H20 või H20T kaamerat kasutades ainult ühe nupuvajutusega luua kiirelt suur panoraam. Panoraami koostamine võtab aega umbes 1 minuti ning annab kasutajale koheselt kiire ülevaate tegevuspaigast. Antud funktsioon tuleb kasuks näiteks päästeoperatsioonidel, kus on vaja kiiret ülevaadet hetkeolukorrast.

Uus funktsioon Coordinated Turn

Koordineeritud pööre on uus funksioon, mis võimaldab piloodil teha sujuvaid pöördeid lennu ajal. Antud funktsioon pöörab drooni ka Roll- ja Yaw telgepidi. Kui piloot tahab sellist pööret teha manuaalselt, peab piloot näitama oma oskuseid ja kasutama mõlemat juhtkangi korraga. Mõnes olukorras on aga lihtsam kasutada automaatikat.

Kõrgusepiirang

Maksimaalne lubatud kõrgus M300 drooniplatvormil on tõstetud 500 meetri pealt 1500 meetri peale. Kõrgust arvestatakse drooni õhkutõusupunktist. Madalam kõrguspiirang on aga kehtiv alades, kus on lennujaam 50 km raadiuses. Lennujaamade ja muude keelutsoonide lähedal lendamiseks on vaja eraldi taotluseid. Kui jääte taotlustega hätta, pöörduge Droon.ee meeskonna poole!

Drooni tervisehaldussüsteem

Vähetuntud, kuid vägagi kasulik funktsioon DJI Pilot aplikatsioonis, kus on ligipääs veateadetele, lennulogidele ning näete M300 üldist olekut. Uuendusega lisandusid kiirteed “DJI Maintenance Program” ja “DJI Care Enterprise”.

Lisaks on nüüd võimalus akude ja akulaadimiskohvri veateateid ja logisid näha – selleks on vaja akulaadimiskohver ühendada juhtpuldiga USB-C kaabli abil.

Return-to-Home (RTH) optimeerimine

Kui RTH funktsioon märkab enda ees takistusi, saadab DJI Pilot meeldetuletuse piloodile, et piloot võiks võimalusel Auto-RTH välja lülitada ning manuaalselt juhtimise üle võtta ning maanduda.

PinPoint optimeerimine

PinPoint-funktsioon on kindlasti üks võimsamaid M300 funktsioone. Tänu H20-seeria lasermõõdikule saavad piloodid vajutada juhtpuldi ekraanil olevale huviobjektile, et saada objekti XYZ-koordinaadid ning kaugus droonist.

Värske v03.00.01.01 uuendusega saavad kasutajad nüüd mitut PinPoint’i redigreerida ja ka hallata. Samuti saab nüüd PinPoint’i määrata ka kodupunktiks. Kodupunkt võib olla nii drooni õhkutõusukoht, drooni asukoht reaalajas, piloodi + juhtpuldi asukoht, kui ka nüüd kohandatav PinPoint’i asukoht.

Kuidas uuendada M300 RTK’d?

https://youtube.com/watch?v=6TCMig04mVc%3Ffeature%3Doembed