DJI Osmo Action

DJI Osmo Action

DJI Avalikustas järjekordselt uue toote, aga seekord polnud tegemist mitte drooni ega gimbalilaadse vidinaga, aga hoopis seikluskaameraga, mis pakub otsest konkurentsi GoPro-le. GoPro-le väga sarnanev ja OSMO Action-i nime kandev kaamera ei tundu esmapilgul kuidagi erinevat tavalistest GoPro nö. Hiina koopiatest, aga kui asja lähemalt uurida, siis on selles peidus nii mõndagi, mis paneb siiani suurima seikluskaamerate tootja otsaesise higistama.

OSMO Action-it karbist välja võttes leiab sealt kaamera, aku, aku karbi, kaks kinnitusplaati, kaamera ümbrise ja USB-C juhtme. DJI on üritanud aksessuaare võimalikult praktiliseks luua. Näiteks aku karbikeses on ka pesa mikro-sd kaarti jaoks ja kinnitused sobivad ka GoPro aksessuaaridega, mis tähendab, et ei pea GoPro pealt OSMO-le liikudes kinnitusi vahetama hakkama. On näha, et üritatakse silma jääda detailidele rõhku pannes ja nurki lihvides.

Ekraanid

Minnes kõige märgatavama asja juurde esimesena, siis OSMO Actioni puhul torkavad silma selle 2 ekraani – nii ees kui taga. Mõlemad ekraanid on värvilised ja lubavad kuvada kaamerast tulevat pilti, aga ainult tagumine ekraan on puutetundlik – seadistusi eesmiselt ekraanilt muuta ei saa. Eesmine ekraan teeb kadreerimise või selfide pildistamise ülimalt mugavaks ja selleks, et ekraanide vahel vahetada tuleb kas öelda kaamerale „screen switch“, puudutada tagumist ekraani kahe sõrmega kaks korda või hoida QS nuppu pikalt all.
Tagumisel ekraanil seadistusi muutes, üllatab kasutajat vägagi kiirelt reageeriv kasutajaliides. Detailidele rõhku pannes on kasutajaliidest hästi läbi mõeldud ja enam ei tundu seadistuste muutmine kaugeltki nii frustreeriv kui varem.

Pildikvaliteet

Kasutades DJI Mavic Air-i kaameras sees peituvat sensorit, suudab OSMO Action filmida bitikiirusega kuni 100 Mbps ja säilinud on ka HDR funktsioon. Aegluupi saab filmida 1080p režiimis kuni 240fps, ehk 8x aeglustusega. Nagu näha, siis videokvaliteedi ja valikute poolest Osmo Action konkurentidele alla ei jää. Kõik vajalikud komponendid on olemas, et filmida perereisi Balile või krossisõidu MM-i. Täpsemad kaadrisageduse ja reseolutsiooni valikud on alljärgnevad:

4K (16:9) – 60, 50, 48, 30, 25, 24fps (RockSteady)
4K (4:3) – 30, 25, 24fps
2.7K (4:3) – 30, 25, 24fps (RockSteady)
2.7K (16:9) – 60, 50, 48, 30, 25, 24fps
1080p – 240, 200, 120, 100, 60, 50, 48, 30, 25, 24fps (RockSteady 60FPS ja alla)
720p – 240, 200fps

OSMO Action võimaldab teha peale video muidugi ka pilte – valikus on üksikpilt, sarivõte, aegvõte, ajastatud võte ja särikahvel. Valgustatus (ISO ja säri) on manuaalselt muudetavad foto- ja videorežiimides.
Kaameral on eesmine filter/klaas eemaldatav, mis tähendab võimalust kasutada ND, polariseeritud või näiteks UV filtreid. Selle ülevaate kirjutamise ajal pole DJI veel enda filtreid turule paiskanud, aga kolmandate tootjate poolt on need juba saadaval.

RockSteady

Mida tähendab ’RockSteady’? RockSteady (või siis KiviStabiilne) on DJI vastand GoPro HyperSmooth-ile. Lihtsalt öeldes tähendab see elektroonilist pildi stabiliseerimist enne video mälukaartile salvestamiset. Keeruliselt öeldes: sensori pealt võetakse väiksem pilt, kui sensor tegelikult võimaldaks ja kaamera sees olevate asendisensorite abil liigutatakse ülekatte sees pilti nii, et see paistaks stabiilsemana. RockSteady on veidike stabiilsem HyperSmooth-ist, aga sellega kaasneb ka natuke suurem ’crop’ ehk sensorilt võetakse väiksem pilt ja vaatenurk jääb kitsam. Rocksteady funktsiooni on võimalik kasutada ka koos moonutusi kompenseeriva funktsiooniga, mis eemaldab videolt kalasilma efekti. Mõlemat funktsiooni koos kasutades tundub video vaatajale, et tegemist on stabiliseeriva gimbali peale paigutatud uuema iPhone-ga, mitte käes väriseva seikluskaameraga.

Veekindlus

Osmo Action on veekindel kuni 11M sügavusele ja selleks pole vaja läbipaistvat kesta või mõnda muud kostüümi kaamerale ümber panna. Veekindlusega kannatab paraku helikvaliteet, sest ka mikrofonid peavad olema suletud. Selle tõttu on võimalik juurde soetada USB-C pessa ühenduv mikrofoni adapter, millega väliseid mikrofone kaameraga ühendada, aga ilma välise mikrofonita on helikvaliteet samal tasemel muude veekindlate seikluskaameratega.
Kui pole kartust, et kaamera peaks veega kokku puutuma, siis küljel asetsev USB-C pesa kate on eemaldatav, et sinna mugavamalt erinevaid aksessuaare sisestada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et DJI on turule tulnud esimese tõsise konkurendiga GoPro kaameratele. Nad on võtnud droonide peal järele proovitud teadmised ja tehnoloogia ning vajutanud need kokku seikluskaamerasse.
Rääkimata ei tohiks kindlasti jätta ka hinnast. Osmo Action maksab ei rohkem ega vähem, kui 379€ ja saadavust võib uurida kas Droon.ee kontaktidelt või tulla kohale meie Villardi 22 salongi, kus on võimalus ka demotootele käed külge panna ja asjaga ise lähemalt tutvust teha.

Juurde on võimalik soetada mitmesugust lisavarustust ja DJI Osmo Action Care Refresh kindlustus.