Kuidas valida õige DJI Enterprise droon: Mavic 3 Thermal, Enterprise või Multispectral?

Kuidas valida õige DJI Enterprise droon: Mavic 3 Thermal, Enterprise või Multispectral?

Rääkides kommerts- ja ettevõtlusdroonidest, on innovatsiooni ja usaldusväärsuse eesliinil ikka veel vaieldamatult DJI. Nende kauaaegne Mavic-seeria pakub laia valikut võimalusi, mis on igaüks kohandatud vastama erinevate tööstusharude spetsiifilistele vajadustele. Vaatleme kolme DJI Enterprise Mavic-seeria drooni: DJI Mavic 3 Enterprise (M3E), DJI Mavic 3 Thermal (M3T) ja DJI Mavic 3 Multispectral (M3M).

Sarnasused

Esmapilgul võib tunduda, et ainuke erinevus on nimi, hind ja komplekt, kuid veidi täpsemal vaatlusel tulevad välja siiski olulised eripärad. Seega alustame sarnasustest.

Lennuaeg ja ohutus
Kõik kolm drooni lendavad maksimaalselt 45 minutit. Neil on täiustatud ohutusfunktsioonid: kõikides suundades töötavad sensorid takistuste vältimiseks, edasiarenenud piloodi abistamise süsteem (APAS 5.0) ja täiustatud automaatne koju naasmine (RTH).

DJI RC Pro Enterprise
DJI RC Pro Enterprise pulti kasutatakse kõigi kolme drooni juhtimiseks. Sellel on 5,5-tolline puutetundlik ekraan, 1000-nitine suure heledusega ekraan ning 3-tunnine aku kestvus. Aku on pulti sisseehitatud.

DJI tarkvara ühilduvus
M3E, M3T ja M3M ühilduvad DJI FlightHub 2 ja DJI Terra-ga. FlightHub 2 võimaldab pilvepõhist droonihalduse platvormi, samas kui DJI Terra abil saab jäädvustatud ortofotodest koostada detailseid 2D-kaarte ja 3D-mudeleid.

Enterprise tarvikud
Kõik kolm drooni ühilduvad DJI Enterprise seeria tarvikutega, nagu valjuhääldi ja RTK-moodul, mis võimaldab sentimeetri tasemel mõõdistamist. Lisaks on võimalik kõigile paigaldada ka kolmanda osapoole tarvikuid nagu näiteks CZI GL10 gimbalsüsteemiga valgustus.

Mavic Enterprise seeria kasutab samu Mavic 3 seeria akusid, mis on kasutusel ka tavaseeriast tuntud Mavic 3 Pro ja Mavic 3 Classic droonidel.

Erinevused

Kuigi sarnasused on mitmeid ja leiab veelgi, eristuvad M3E, M3T ja M3M oma spetsiifiliste kasutusvõimaluste poolest.

Mavic 3 Enterprise

M3E paistab silma 4/3-tollise CMOS-sensori ja 20MP kaameraga. See on optimeeritud kaardistamiseks mehaanilise katikuga, mis vähendab oluliselt liikumise pealt tehtud piltide moonutusi ja hägusust. Lühike pildistamise intervall (0,7 s) muudab selle ideaalseks kiireks kaardistamiseks. Lisaks on samas gimbalsüsteemis telekaamera 56x hübriidsuumi võimekusega.

Mavic 3 Thermal

M3T tugevus on selle 640×512 radiomeetriline termosensor, mis on ideaalne soojalekete tuvastamiseks, päästetöödeks ja öisteks missioonideks. Lisaks on sellel 48MP lainurk kaamera ja telekaamera 7-56x suumivõimekusega – ideeliselt sama telekaamera, mis M3E’l, kuid minimaalne pildistamisintervall on 2s.

Mavic 3 Multispectral

M3Ml on spetsiaalselt loodud põllumajanduse ja keskkonnaseire jaoks. Sellel droonil on 4 multispektraalkaamerat (Green, Red, Red Edge, Near Infrared) ja 20MP RGB kaamera, mis võimaldavad koguda andmeid taimede tervise, mulla seisundi ja muude põllumajanduslike mustrite kohta. M3M komplektis on kohe kaasas ka RTK mooduliga, mis pakub sentimeetri tasemel täpsust, muutes selle ideaaliks põldude kaardistamiseks ja analüüsiks. Lisaks on droon varustatud ka päikesevalguse sensoriga.

Kellele need droonid on mõeldud?

Kaardistamine/Mõõdistamine
M3E sobib hästi kaardistustöödeks, kus on vajalik kiire pildistamine ja mehaaniline katik. M3M on ideaalne neile, kes soovivad analüüsida põllumajandust või ökosüsteeme ja koostada vastavalt kogutud andmetele näiteks NDVI-kaarte. M3T’ga on samuti võimalik mõningaid kaarte kokku panna, kuid antud drooni suunitlus ei ole siiski kaardistamine.

Energia- ja kommunaalteenused
M3T on parim valik energia- ja kommunaalteenuste töödeks, näiteks soojalekete ja rikkis seadmete tuvastamiseks (päikeseparkide inspektsioon). Samuti saab teha üldisemaid inspektsioone ilma termokaamerata M3E drooniga.

Metsandus ja keskkonnauuringud
Keskkonnakaitsjatele ja metsaekspertidele on M3M suureks abimeheks, kuna see suudab tuvastada taimkatte tervise mustreid ja aidata jälgida ökosüsteemi muutusi.

Parim lahendus Teie vajadustele

Õige drooni valimine sõltub Teie konkreetsetest vajadustest ja rakendustest. Kõik 3 drooni pakuvad laia valikut funktsioone, kuid tuleb meeles pidada, et erinevad funktsioonid sobivad erinevatele tööstusharudele – hetkel ei ole turul sellist drooni, mis vastaks ühekorraga kõigi kasutusvaldkondade vajadustele. Kui vajate täppiskaardistamist, on Mavic 3 Enterprise parim valik. Kui termovõimekus on oluline, tuleks valida Mavic 3 Thermal. Täppispõllumajanduse ja keskkonnaseire vajadusteks on aga Mavic 3 Multispectral parim tööriist.

Droon.ee aitab hea meelega Teil leida parima droonilahenduse vastavalt Teie vajadustele ja eesmärkidele. Pakume ka võimalust enne lõpliku otsust droone proovida ning ise veenduda nende võimekuses ja sobivuses.