Filmist droonideni: Rain Nirgi lugu

Filmist droonideni: Rain Nirgi lugu

Kes on Rain Nirgi?

Rain Nirgi on droonilendude ja videoproduktsiooni valdkonna veteran, kes on viimased kümme aastat pühendunud filmi, televisiooni ja muu videomajanduse täiskohaga tööle. Tema karjäär hõlmab osalust mitmekesistes projektides, alates otseülekannetest kuni muusikavideote loomiseni.

Algusajad: Katsetused ja käsitöö

Raini teekond droonide maailmas algas enne, kui droonitehnoloogia oli saavutanud praeguse mastaabi. Huvi selle valdkonna vastu kasvas ajal, mil Mavicud ja Phantomid olid veel arendusjärgus. Sel perioodil veetis Rain palju õhtuid oma esimesi droone kokku pannes, kasutades selleks erinevaid tellitud juppe ja komponente. Need varajased multirootorid olid kõike muud kui töökindlad ja stabiilsed, kuid need katsetused pakkusid väärtuslikke õppetunde ja aitasid kaasa oskuste lihvimisele.

Esimene droon ja selle õppetunnid

Raini esimene droon oli hiinast tellitud komponentidest kokku pandud umbes meetrise läbimõõduga hexakopter, mis kaalus 4-5 kg. Sellel oli APMi aju, analoog videolink ja GoPro kaamera, mis rippus kõhu all kaheteljelisel gimbalil. Lennuaeg kahe suure akuga oli 7-10 minutit, kuid hoolimata lühikesest lennuajast ja tehnilistest viperustest. “See oli väljakutse igal lennul – GPS ei olnud usaldusväärne ja tihti pidin tegelema tehniliste riketega,” lisas ta.

Meeldejäävad hetked

Rain on kogenud arvukalt meeldejäävaid droonilende, mis on toimunud väga erinevates ja sageli ekstreemsetes tingimustes. Ta on lennanud drooniga suurtelt reisilaevadelt, purjekatelt ja kaatritelt keset tormist merd, jälitanud autosid ning isegi edastanud otsepilti mootorratta tagaistmelt rattavõistlustelt. Lisaks on suurejoonelised teleülekanded, nagu Vabariigi aastapäeva paraadid ja Rally Estonia, pakkunud rohkelt mälestusi ja närvikõdi.

Lemmikkohad ja väljakutsed

Raini lemmikkohad drooniga lendamiseks on Eesti metsad ja rabad, mis iga kord pakuvad uusi vaateid ja väljakutseid, olgu see siis värske valge lumega või madala uduga päikeseloojangul. Ta on kogenud ka mitmeid keerulisi olukordi, nagu akude äkiline tühjenemine või juhtimise kaotamine, mis on andnud talle võimaluse oma oskusi veelgi paremini lihvida.

Eelistatud droon ja nõuanded algajatele

Praegu eelistab Rain oma töös kasutada DJI Mavic 3 Cinet, mis on tema sõnul ülimalt töökindel ja kvaliteetse pildiga. “See droon on turvaline ja mugav kasutada, mis on oluline nii keerulistes looduslikes tingimustes kui ka professionaalsetes projektides,” lisas ta.

Rain jagab ka nõuandeid algajatele droonipilootidele: “Oluline on alati jälgida ümbritsevat keskkonda, mitte ainult puldi ekraani. Kaasaegsed droonid on küll varustatud takistusanduritega, kuid tehnoloogia ei asenda piloodi tähelepanelikkust ja otsustusvõimet.”

Raini lugu on inspiratsiooniks paljudele, näidates kuidas kirg ja pühendumus võivad viia põnevatele teekondadele nii professionaalselt kui ka isiklikult, avades uksi uutele vaadetele ja kogemustele droonilendude abil.

(Fotod erakogust)