Millised on kiired BetaFPV rallidroonid?

Millised on kiired BetaFPV rallidroonid?

FPV racing (first person view racing) harilikult tähendab drooni lennutamist läbi selleks spetsiaalselt mõeldud prillide. Droonidega kihutamise hobi on viimastel aastatel järjest rohkem hoogu kogunud ja on muutunud üsna tavaliseks, et piloodil on kodus tavaline (aeglane) droon ja ka midagi põnevamat FPV-maailmast.

Rallidroonide tootjaid on mitmeid ja Droon.ee on valinud omale poodi just BetaFPV brändi, kelle puhul on tooted kvaliteetsed, hea hinnaga ja tihti ka innovaatilised, mida FPV-droonide puhul tihti väga hinnatakse.
Siin artiklis vaatame lähemalt kõiki meil hetkel poes müüdavaid BetaFPV droone.

CETUS PRO KIT

BetaFPV poolt vaieldamatult populaarseim algajale mõeldud komplekt, kus on kõik vajalik kohe kaasas. Cetus Pro on samm edasi tavalisest Cetus-e komplektist, kus Pro-mudelile on lisatud suurem aku, harjadeta mootorid ja selle tarbeks ka uus lennukontroller. Cetus ja Cetus Pro droonid erinevad konkurentsist oma asukoha ja kõrguse hoidmise võimekuse poolest, mis aitavad algajal kiiremini lennutamist käppa saada. Kui drooni lennutamine hakkab juba koduseks muutuma, siis on võimalik lülitada kõik abivahendid välja ja lennutada Cetus droone ka päris FPV-rallika kombel. Acro-režiim lubab teha näiteks ka saltosi.

CETUS KIT

BetaFPV Cetus on odavaim viis alustada drooniga rallitamist. Kaasas kõik, et kohe lennutama hakata ja lisaks ka mõned harjadega mootorid tagavaraks. Cetus on mõeldud pigem siseruumis lennutamiseks, aga täielikult tuulevaikse ilma korral saab ka õues oskusi proovile panna. Kuna harjadega mootorid kuluvad ja lähevad katki kiiremini harjadeta mootoritest, siis on droonile tagavaraks ka mõned uued mootorid kaasa pandud, mida on lihtne vahetada.

METEOR75

Meteor75 on saadaval nö. PNP komplektina, mis tähendab, et droonile tuleb juurde soetada 5.8Ghz sagedusel toimivad analoog edastusega FPV prillid (näiteks BetaFPV VR02) ja FrSky protokolli kasutava pulti (näiteks BetaFPV LiteRadio 2). Droon sarnaneb lennuomadustelt Cetus Pro-le, aga ei seisalda endas asukoha ja kõrguse hoidmise funktsioone. Tegemist on täielikult manuaalseks lennutamiseks mõeldud kiire ja pisikese ralli-drooniga.
See droon on meie kätes lennanud ka T1 keskuses: https://www.youtube.com/watch?v=K4I-fE_EvTs

BETA85X JA BETA95X

Beta85X ja 95X (punane) on samuti saadaval PNP komplektina, mis tähendab, et droonile tuleb juurde soetada 5.8Ghz sagedusel toimivad analoog edastusega FPV prillid (näiteks BetaFPV VR02) ja FrSky protokolli kasutava pulti (näiteks BetaFPV LiteRadio 2). Beta85X on loodud olema võimalikult väike whoop, millele on veel võimalik naked GoPro või Insta360 Go kaamera peale kinnitada. Beta95X on lihtsalt suurem vend, mis suudab paremini tuulele vastu pidada ja natuke raskemat kaamerat kanda.
Loodud kitsastes kohtades filmimiseks, BetaFPV 85X ja 95X on ideaalsed siseruumides lennutamiseks ning ägedate kaadrite salvestamiseks.

TWIG XL

TWIG XL on ülimalt kerge ja väga suure tõmbejõuga rallikas.  Nende kahe omaduse kombinatsioon annab TWIG XL-ile lennates väga terava mineku. Sobib natuke harjutanud algajale või ka edasijõudnud piloodile ning oma suure kiiruse ja avatud propellerite tõttu mõeldud just metsas, pargis või rajal lennutamiseks.
Drooni saab osta eraldi PNP komplektina või täiskomplektina, kus on juures ka akud, laadija, prillid ja pult.

BETA95X

Väike ja kerge digitaalse HD-videoga BetaFPV droon, mis töötab DJI poolt loodud protokolli baasil ja on suurepärane lõbusõidu ja harjutamise rallikas. Kuna videot ja juhtsignaali saadetakse üle õhu digitaalselt, siis vajavad kõik Caddix või DJI Air Unit mooduleid kasutavad droonid ka vastava vastuvõtjaga prille ja pulti – näiteks DJI Goggles V2 prille ja DJI FPV Remote V1 pulti. DJI digitaalne süsteem on küll tunduvalt kallim vanakooli analoogidest, aga ka selle pilt on palju teravam ja signaal levib tunduvalt kaugemale. Lisaks on ka võimalus otse prillidesse salvestada võrdlemisi hea kvaliteediga videot.
Beta95X lendab 450mAh 4S akudega ning suudab veel õhku tõusta ka 850 mAh 4S akudega, aga sellisel juhul peab arvestama, et droon tundub lennutades üsna raske ja igasuguste trikkide tegemine on raskendatud.

PAVO30

Pavo30 on saadaval kas analoog või Caddix (DJI Digital) versioonina. Droon on piisavalt võimas, et mugavalt kanda SMO 4K kaamerat või kohandatud GoPro kaamerat, millega ka mõningaid lihtsamaid trikke teha. 850 mAh 4S aku tagab SMO 4K või naked GoPro kaameraga 4-6 minutit lennuaega ja Hero 10 kaameraga rahulikult lennutades ca. 3 minutit lennuaega.
Kergema kaameraga või üldse ilma salvestava kaamerata lennutades on Pavo30 üpris hea juhitavusega ja suudab ka hästi akrobaatilist lendu teha. Kuna droonile on täielikult ümber ehitatud kaitsev raam, siis on ka kokkupõrkel või raskel maandumisel kahjustused väiksemad.