Reisid, loodus ja droonid: Kaur Treimanni lugu

Reisid, loodus ja droonid: Kaur Treimanni lugu

Kes on Kaur Treimann?
Kaur Treimann, sündinud ja kasvanud Tallinnas, on tehnilise haridusega insener, kelle loominguline pool avaldub reisivideote loomisel. Tema YouTube’i kanal Arvi There Yet viib vaatajad koos tema perega avastama Euroopa kauneid paiku minihaagise Arvi seltsis. Kaur monteerib oma videoid ise, pakkudes ainulaadset pilku nii maapinnalt kui ka õhust. Vaata nende seiklusi siin: Arvi There Yet.

Drooninduse algus: vajadus kõrgema vaate järele
Kauri huvi drooninduse vastu tekkis praktilisest vajadusest – reisivideote tegemisel tundis ta, et kaameraga ainult maapinnalt ei suuda ta edasi anda looduse ja maastike suursugusust. „Kui esimest korda drooniga filmisin, muutus kõik – kaadrid olid ehedad ja tundus, nagu oleksid ise mägede kohal või rannikujoont avastamas,“ meenutas Kaur. Droonist sai tema reisivideote oluline osa.

Esimene droon ja esimesed õppetunnid
Kauri esimeseks drooniks oli DJI Spark – väike, aga tubli. Lendama õppimine polnud aga alati sujuv: „Esimene konflikt tekkis pajuokstega, mis meenutas kiiresti, et loodusel ja füüsikaseadustel on omad reeglid.“ Sellised õppetunnid aitasid Kauril droonilennutamise oskusi lihvida ning muuta lennud ohutumaks ja kindlamaks.

Filme tehes – mitte niisama tiirutades
Kaurile meeldib drooniga eelkõige jäädvustada hetki, et siis neid hiljem videoformaati monteerida. „Niisama taevas suristamine pole minu stiil – mulle tundub, et iga mõttetu klipp on digitaalne prügi, mida võiks vältida,“ lisas ta. Tema eesmärk on alati jäädvustada midagi sihipärast ja väärtuslikku, mis annab reisile lisadimensiooni ja aitab luua meeldejäävaid visuaale.

Meeldejääv seiklus Maltal
Üks Kauri meeldejäävamaid droonilende oli Maltal, kui ta filmis oma tütrega kalastusretkel kaatrisõitu. „Tuul oli tugev ja lained mängisid oma rütmis – iga droonipiloodi väike õudusunenägu. Selg oli märg, aga risk tasus end ära – sain mõned tõeliselt ägedad kaadrid,“ jagas ta.

Loodusmaastikud – ideaalne droonile
Kauri südame on võitnud looduskohad, mis õhust avanevad täiesti uues ilmes. „Sloveenia türkiissinised jõed või Rumeenia mäed – droon annab neile paigale täiesti uue mõõtme,“ ütles Kaur. Tema videotes mängib loodus alati peaosa, pakkudes vaatajale inspireerivaid hetki.

Tehnilised väljakutsed ja lahendused
Ühenduse kadumine drooni ja puldi vahel oli Kaurile vanemate droonidega tuttav probleem. „Homepoint’i määramine oli alati oluline, sest kunagi ei teadnud, kas droon tuleb tagasi õigesse kohta.“ Nüüd, DJI Mini 3 Pro ja DJI RC Remote Controlleriga, on lendamine muutunud sujuvamaks ja tehnilised probleemid on minevik.

Parim valik – DJI Mini 3 Pro
Kaur kasutab praegu DJI Mini 3 Pro drooni, mis kaalub alla 250 grammi, muutes selle lihtsamaks ja regulatsioonivabamaks kasutada. Ta hindab selle drooni kaamerakvaliteeti, pikka lennuaega ning üldist hinna ja kvaliteedi suhet. „See on usaldusväärne ja mugav pakett, mis vastab minu vajadustele.“

Kaur Treimanni nõuanded algajale droonilendurile

  1. Alusta väiksemast droonist – alla 250 g droonid on algajale lihtsamad ja mugavamad.
  2. Õpi kaardistama ja planeerima – tutvu droonikaartidega ja vali harjutamiseks turvalised kohad, näiteks rabad või avatud maastikud.
  3. Kasuta koolitusi – droonifirmad pakuvad koolitusi, mis aitavad regulatsioonidest ja turvalisusest paremini aru saada.
  4. Ole kannatlik ja realistlik – enne lendamist kaalu hoolikalt oma tegevusi ning ära kiirusta. „Drooniseadused on seal põhjusega,“ rõhutas Kaur.

Avasta maailm uues kõrguses!
Treimanni lugu näitab, kuidas tehnoloogia ja loovus võivad käia käsikäes, avardades meie arusaamist maailmast. „Droon ei ole lihtsalt masin – see on tööriist, mis avab silmad uutele võimalustele,“ ütles Kaur. Kas oled valmis enda lennuteekonda alustama?

(Fotod erakogust)