Uus Mavic 2 intelligentne juhtpult

Uus Mavic 2 intelligentne juhtpult

CES 2019 konverentsil tutvustas DJI uut juhtpulti eesotsas Mavic 2 seeria droonide jaoks. Android-süsteemil põhinev juhtpult käitab raskusteta DJI GO 4 rakenduse ja 5.5″ sisseehitatud ekraan tagab eredama ja selgema pildi kui tavaline nutiseade. Müüki paisati see hinnaga 649€.

Kui lennutate drooni eredal, päiksepaistelisel päeval, võib olla telefoni või tahvelarvuti ekraaniga navigeerimine keeruline, kuna ekraanilt info kätte saamine on raskendatud. Osad piloodid kasutavad olukorra leevendamiseks päikesevarju, blokeerimaks otsese päikesevalguse langemist ekraanile, aga pikemas perspektiivis on see siiski kohmakas lahendus ning ka päikesevarju ülesseadmine kulutab mingil määral aega. DJI valikus on veel eredad CrystalSky monitorid, mille saab hoidiku abil juhtpuldi külge, kuid Mavic 2 seeriaga turuletulekuga siiski alguses korralike CrystalSky hoidikuid ei väljastatud. Nüüd saime vastuse küsimusele miks – DJI-l oli midagi muud planeeritud. Smart Controller’i eesmärk on asendada tavaline juhtpult, nutitelefon / tahvelarvuti, kaabel ja päikesevari integreeritud lahendusega – kõik-ühes-variant lubab piloodil säästa aega ettevalmistuste arvelt ning toob veelgi esile kasutajamugavused. Tema kõige märkimisväärsem omadus on 5,5-tolline 1080p 1000 cd / m² monitor, mis tõotab väga head nähtavust eredas päikesevalguses (kuigi uue nutika juhtpuldi 1000 cd / m² ekraan on ere, on eraldiseisvate DJI CrystalSky monitoride maksimaalne heledus 2000 cd / m²). Juhtpult toimetab Android-süsteemil, kuid see on vanem 7.1.2 Nougati versioon ja sel ei ole Google Play teenuseid installitud. See tähendab seda, et on võimalik alla laadida kolmanda osapoole poolt arendatud rakendusi sisseehitatud brauseri kaudu või installida APK-faile otse microSD-kaardilt. Puldile on installeeritud DJI Go 4 rakenduse modifitseeritud versioon, mis annab kasutajale mõned lisafunktsioonid nagu näiteks võimalus drooni videomaterjali ning ka otsepilti striimida üle Facebook-i, Instagram-i ja WeChat-i (YouTube võimalus puudub, võib-olla seetõttu, et tal pole Google Play teenuseid).

Juhtpuldil on 16 GB sisemälu, microSD-kaardi pesa ning HDMI-, USB-A- ja USB-C-sisendid. Smart Controlleril on 5000mAh aku, mille tööaeg jääb 2,5 tunni juurde ja seda saab kiiresti laadida iga QC 3.0 laadijaga. Samuti on pult võimeline tõhusalt töötama temperatuurivahemikus -20°C to 40°C.

Hinnaks on küll 649€, mis võib hetkeks hinge kinni võtta, kuid kui teistpidi mõelda, et CrystalSky monitor maksab 549€ ja üksiku juhtpuldi hind jääb alla 400€, siis tegelikult on selle seadme hind isegi mõistetav. Ostjad saavad valida nüüd tavalise ja nutika juhtpuldiga droonikomplekti vahel. Koos drooniga ostes on DJI Smart Controller veidikene odavam. Juhtpult sobib hetkel Mavic 2 Pro, Mavic 2 Zoom ja Mavic 2 Enterprise droonidele. 

  • Allikas: DJI