DJI Action 2 – kompaktne ja magneetiline seikluskaamera

DJI Action 2 – kompaktne ja magneetiline seikluskaamera

DJI jätkab seikluskaamera arendusi ning on loonud uue modulaarse seikluskaamera lahenduse nimega DJI Action 2. Teadjamad märkavad, et mudelinimest on ära kaotatud “OSMO” ning nüüd keskendutakse modulaarsusele – kaamera põhiosale saab magnetiliselt kinnitada erinevaid mooduleid ja aksessuaare.

Kaameramoodul ise on väike ja ruudukujuline (39x39mm ja 22mm sügav) ning sisaldab 12 MP kaamerasensorit mis on võimeline salvestama 4K videot. Objektiivilääts tagab 155-kraadise vaatevälja ning kõiki tegevusi saab hõlpsasti jälgida 1,76-tollise OLED puuteekraani pealt, mida katab tugev Gorilla Glass. Magnetite abil saate kinnitada põhimooduli külge näiteks teise puuteekraani mooduli, lisaaku või mitmesuguseid erinevaid kinnitusi, võimaldamaks Action 2’te paigaldada statiivide ja GoPro kinnituste külge või isegi kanda kaamerat kaelas.

Action 2 seikluskaameral on esindatud kõik nüüdseks tavapäraseks saanud funktsioonid nagu elektrooniline stabiliseerimine, horisondi sirgestamine ja võimalus otseülekanneteks või seikluskaamera veebikaamerana kasutamiseks.  Samuti on kaamerasse sisseehitatud värvitemperatuuri andur, mis DJI sõnul aitab saavutada paremaid värve keerulisemates valgustingimustes ja vee all.

https://youtube.com/watch?v=STsh6Iu3aEw%3Ffeature%3Doembed

DJI Action 2 on saadaval kahes komplektsuses – Dual Screen Combo ja Power Combo. Allpool selgitame, mis need kaks komplekti endas sisaldavad ja kuidas erinevad.

DJI Action Dual Screen Combo:

 • Puutetundlik kaameramoodul
 • Puutetundlik ekraanimoodul
 • Magneetiline kaelapael
 • Korduvkasutatava kleebisega ja kuulpeaga kaamerakinnitus
 • Magneetiline adapterkinnitus
 • USB-C laadimis- ja ühenduskaabel

DJI Action Power Combo:

 • Puutetundlik kaameramoodul
 • Lisaaku moodul
 • Magneetiline kaelapael
 • Magneetiline adapterkinnitus
 • USB-C laadimis- ja ühenduskaabel

Võrdleme DJI Action 2’te ka eelkäija DJI OSMO Action’i ja GoPro uusima mudeli Hero 10’ga:

 GoPro Hero 10DJI Osmo ActionDJI Action 2
Video5.2K kuni 60 fps4K kuni 60fps4K kuni 120 fps
Sensor1/2.3″1/2.3″ CMOS1/1.7” CMOS
Video bitratemax 100 Mbpsmax 100 Mbpsmax 130 Mbps
Veekindluskuni 10 meetritkuni 10 meetritkuni 10 meetrit (ainult kaamermoodul)
Aegluup8x8x8x
Aku (tööaeg)76 min63 min70 min
Sisemälupuudubpuudub32GB
MälukaartMicroSD kuni 512GBMicroSD kuni 256 GBMicroSD kuni 256 GB
Hind529€EOL399€/509€
Mõõdud71.8×50.8×33.6 mm / 158g65×42×35 mm / 124 g39×39×22.3mm / 56g
Magneetilised kinnitusedEiEiJah

Lisaks ülaltoodud põhiparameetritele, toome välja ka kümme võrdlusmomenti DJI Action 2 VS GoPro Hero 10 omaduste vahel:

1. Resolutsioon

Tavasätete osas on mõlemad kaamerad tegelikult üsna lähedased. Mõlemad kaamerad teevad 4K kuni 120 kaadrit sekundis ja Full HD kuni 240 kaadrit sekundis. GoPro Hero10 suudab aga lisaks teha ka 5.3K 60fps, mis annab punkti GoPro kasuks. 

2. Värviedastus

GoPro lisas uue “Natural Colors” profiili, mis vähendab värvide erksust ja kontrasti. DJI Action 2-l on sisseehitatud värvitemperatuuri andur, mis aitab saavutada orgaanilisemate värvidega kaadreid keerulisemates valgustingimustes ja vee all.

3. Jõudlus väheses valguses

Ükski seikluskaamera pole kunagi hämarates tingimustes tehtud talletistega liiat hästi silma paistnud. See on tavaliselt tingitud sellest, et neil on suhteliselt väikesed sensorid. DJI on pigistanud Action 2’te pisut suurema 1/1,7 tollise sensori võrreldes GoPro standardse 1/2,3-tollise sensoriga – seega Action 2 toimib hämaras valguses pisut paremini. Samuti näib, et Action 2 säilitab hämaras ka parema stabiliseerimise.

4. Stabiliseerimine

Mõlemad kaamerad uuendasid oma stabiliseerimissüsteeme: Action 2 jõudis RockSteady 2.0 versioonini ja GoPro jõudis HyperSmooth 4.0 versioonini. Stabiliseerimises tundub, et DJI RockSteady on saanud parema uuenduskuuri, kuna Action 2 loob põhiseadetega sujuvama pildi. GoPro on suurepärane, kuid mõnel juhul tundub pilt siiski tõmblevam. Lisaks on Action 2 horisondi sirgestamise funktsioon saadaval ilma lisatarvikuteta.

5. Audioheli

GoPro Hero10’l on hea sisseehitatud mikrofonisüsteem. DJI Action 2 täisväärtusliku mikrofonisüsteemi kasutamiseks tuleb põhimooduli külge ühendada täiendav ekraanimoodul. Üldiselt tundub, et GoPro kogemus selles valdkonnas on suurem ja seetõttu pakub GoPro paremat ja puhtamat heli.

6. Suurus ja kaal

GoPro on endiselt GoPro – sama tuttav suurus ja kuju nagu kõigil varasematel Hero seeria kaameratel. DJI muutis aga Action 2 modulaarseks ja seetõttu on põhimoodul üle 100g kergem kui GoPro ja see võib nii mõningates kasutusalades olla oluline aspekt. Isegi lisamooduliga on Action 2 tunduvalt kompaktsem.

7. Mälumaht

Action 2 kaameramoodulil on 32 GB sisemälu ehk mahtuvuselt mahub sinna umbes 30 minutit 4K-d. Aku- või ekraanimooduli on MicroSD kaardi pesa ning seeläbi saate lisada kuni 256GB MicroSD-kaardi. GoPro võimaldab suurema mahuga MicroSD mälukaarte, küll aga tal puudub sisemälu – seega mõlemal seikluskaameral on vastavalt olukorrale eelised.

8. Aku tööaeg

GoPro töötab ühe akuga umbes 40-50 minutit (maksimaalse resolutsiooniga). Action 2 sisuliselt topelt, kui kasutate lisamoodulit – siis tuleb tööajaks 2–3 tundi. Plussiks on GoPro’l aku vahetamise võimalus, mis on rahakotile tuntavalt soodsam, kui Action 2 lisamooduli juurde soetamine. 

9. Rakendus

Nende kaamerate puhul on mõnikord vaja mobiilirakendusega ühenduse loomist, kuna nende väiksus ja juhtnupud võivad olla mõnes olukorras keerulised kasutada. DJI rakendus on DJI Mimo, GoPro’l aga rakendus nimega Quik. DJI rakendus näib olevat kasutajasõbralikum ja annab teile täieliku kontrolli kõigi sätete üle. GoPro-l on mõningad mured, eriti Android-i kasutajatel.

10. Hind

Väljatulles maksis DJI Action 2 Power Combo 399€ ja Dual Screen Combo 509€. GoPro Hero10 täishind on 529€. DJI annab hetkel teile sama raha eest rohkem võimalusi.

Lõpetuseks – kellele aga Action 2 kõige paremini sobib? Meie silmis sobiks kaamera kasutajale, kes soovib võimalikult vähe kruve, raame ja muid jubinaid ning eelistab pigem väikest ja kompaktset magnetkaamerat, mis on rahakotisõbralikuma hinnaga. Teine sihtgrupp oleks FPV lendurid, kellele on kaal väga oluline. Rendi või osta ja veendu ise! 

https://youtube.com/watch?v=GTQ32juA34E%3Ffeature%3Doembed