DJI aitab Koroonaviiruse vastu võidelda droonidega

DJI aitab Koroonaviiruse vastu võidelda droonidega

Alates viiiruse ilmumisest Hiina linnas Wuhanis 2019. aasta detsembris on uus COVID-19 koroonaviirus levinud kogu maailmas väga kiiresti ja ettearvamatult.

Haiguspuhangu kasvades kasvasid ka avalikud küsimused ja mured. Kui kaugele viirus levib? Kuidas saavad inimesed end kaitsta. Kuidas viirus levib jms.

Nendele hirmudele reageerimiseks ja kriisi lahendamiseks uurisid Hiina avaliku julgeoleku ametnikud, kuidas uusi tehnoloogiaid kasutada koostöös DJI-ga, leiti mõningad lahendused kuidas kiiresti desinfitseerida suuri avalike alasi.

Avalike alade desinfitseerimine droonide abil

DJI Enterprise Agras seeria põllumajanduse droone kohandati, et pihustada definitseerimisvahendit potentsiaalselt kahjustatud piirkondadele. Kahjustatud piirkondades üritab Hiina viiruse levikut avalikes kohtades piirata mitte ainult traditsiooniliste meetmetega. Suurte alade pihustamine definitseerimisvahendiga vähendab riski töötajatele, annab võimaluse ühtlasemalt, kiiresti reageerida suurtele aladele ilma, et see otseselt kedagi segaks. Definitseerimisvahendit ühtlaselt pihustades saab katta suuremaid alasid ja ühtlasi toimib laialdasemalt.

Pärast uurimisi ja katsetusi töötasid meeskonnad välja kloori või etüülalkoholil põhineva desinfitseerimisvahendi õhust pihustamise jaoks parimad lahendused. Lahuse kontsentratsiooni ja lennusuuniseid saab muuta vastavalt vajadusele, näiteks kas piirkonas on teadaolevalt nakatunud või mitte.

DJI on Shenzhenis pihustanud desinfitseerimisvahendit enam kui 3 miljonile ruutmeetrile. Samuti aitab ettevõte 1000 Hiina maakonda pritsimismeetodi kasutuselevõtmisel. Sihtpiirkondade hulka kuuluvad tehased, elamurajoonid, haiglad ja jäätmekäitlusjaamad. Kokku hõlmab see kogu riigis seni 600 miljonit ruutmeetrit. Selle lahenduse korral võib pihustamise tõhusus olla traditsiooniliste meetoditega võrreldes 50 korda kiirem. Kriisis, kus aeg mängib suurt rolli, on see suurepärane uudis.

“Varasemalt oli sellistel juhtumitel väga keeruline tagada

personali ohutus,” ütles DJI avalikkuse turvalisuse vanemdirektor Romeo Durscher. “See oli täielik rohujuuretasandi liikumine. Kasutajad inspireerisid meid tegutsema ja see oli vaeva väärt. DJI’l on hea meel, et saab abiks olla uute tööriistade arendamisel, koos saame oma keskkonnale ja ühiskonnale leida parimaid ja kiiremaid lahendusi.

Droonide kasutamine erinevatel viisidel 

Need viimased nädalad on andnud inimestele võimaluse leida uusi viise COVID-19 leviku ohjeldamiseks Hiinas. Droonidele paigaldati kõlarid, mis aitasid rahvarohketes kohtades avalikke koosviibimisi hajutada (droonilt saadetav sõnum teavitab inimesi ohtudest, või ohust ja annab suuniseid) DJI Mavic 2 Enterprise seeria droonid on varustatud sellise kõlariga. Kehatemperatuuri jälgimiseks kasutati ka droonide termokaameraid, et tuvastada võimalikke juhtumeid DJI Mavic 2 Enteprise Dual ja Zenmuse XT2 kaamerate abil on võimalik seda väga kiiresti teha ilma, et inimesed tunneks end häiritult lisaks on võimalik jälgida suurt ala.

Droonidega kauba kohaletoimetamine on ​​populaarne teema. Haiguspuhang on hoidnud miljonid pered oma kodudes, et vältida kontakti teistega. Nendele leibkondadele võib tohutult palju abi anda kontaktivaba kättetoimetamise viis: organisatsioonid saavad saata toitu, tarvikuid ja ravimeid kõigile, kes seda vajavad. Samal ajal vähendab näost näkku kontakti vältimine nakatumisohtu. Vajadusel on DJI olemas lahendusi kauba veoks droonidega.

https://youtube.com/watch?v=TnXySwo8g7M%3Ffeature%3Doembed

Juhtumite arv kasvab Hiinas ja ka väljaspool seda. Kuid hiljutised aruanded näitavad, et tõusulaine näib pöörduvat. Teadlased õpivad viiruse kohta iga päev rohkem. Vaktsiinid töötatakse välja laborites kogu maailmas. Ja avalikkus annab oma osa, rakendades kõiki olemasolevaid ettevaatusabinõusid.

Ehkki COVID-19 on endiselt oht, leidub lugematuid inimesi, kellel on 21. sajandi lahenduste väljatöötamiseks uuenduslikke ideid, et päästa elusid. Oleme DJI-ga uhked, et anname neile isikutele võimaluse igal hetkel, ja jätkame #DronesForGood ‘iga edasiliikumist, et kaitsta nii hädaolukordadele reageerijaid kui ka laiemat avalikkust. Loodame, et sellest kriisist saadud õppetunnid aitavad meil droone, andureid ja muid tipptasemel lahendusi veelgi paremini kasutada tulevaste meditsiiniliste, humanitaar-, katastroofi- ja abimissioonide ajal.

Kui Teil on ideid kuidas saame droone veel kasutada andke meile sellest teada, lisaks kui vajate tuge või abi võtke ka meiega ühendust info@droon.ee

Olgem terved.

Allikas DJI.com