DJI Mavic Air 2 esmatutvustus Kaupo Kalda poolt

DJI Mavic Air 2 esmatutvustus Kaupo Kalda poolt

DJI Mavic Air 2 väljatulemise puhul andsime uut produkti testimiseks droonifotograaf Kaupo Kaldale, kes tegi ka kiire kirjaliku ülevaate.  

Kuna Droon.ee meeskonnal on alati jalg esimesena ukse vahel, siis sain ka mina ilmselt ühe esimesena Eestis tuliuut Dji Mavic Air 2 drooni katsuda. Allolevalt põgus kiire kohtumine “on-nagu-on” valgusega.

Pildistatud Samsung S20 Ultra telefoniga

Lend ja äpp

Läksin tiirutama Kakumäe Haven sadamasse, mis on mu nö kodusadam. Üsna tuuline ilm, 6-7m/s, merel kindlasti rohkem. Air 2, mis on käes tuntavalt väiksem ja kergem kui Mavic 2 Pro mudel, lendas väga puhtalt ja pilt olid siidiselt sile, ei mingeid värinaid või võnkeid. Kadunud on eelmise Airi kile hääl ja pigem M2Pro sarnasem. Kõik oli kohe intuitiivne ja selge, lihtne lennata ning kasutada. Videoülekanne on 1080p ja pilt täiesti sujuv ning puhas, levitehnoloogiaks nüüd Ocusync 2 (eelmisel oli Wifi), mis on üks paremaid ja levib lagedal isegi kilomeetreid.

Pult ja äpp

Oluline laiem uuendus on uus pult. Telefon kinnitub puldi ülaosale, mis on silmade suhtes hästi loogiline. Tõsi, mu Samsung S20 Ultra on nii suur ja küllaltki raske, et natuke raskuskeset sikutas nö üles. Telefonihoidja, mis sisaldab ka antenne, on väljatõmmatav ja telefoni on oluliselt mugavam kinnitada kui varasemalt.

Pilt: Dji.com

Nuppe on vähem kui mu enda Mavic 2 Pro droonil, aga harjub kiirelt, ainult särikompensatsiooni kettast tundsin puudust. Pult ise on hea tihke tükk käes, alt sõrmede juurest kummine ja püsib hästi käes. Muide, laeb ka telefoni, sest puldi aku on suur.

Äpp on teine – Dji Fly – mis on sama mida kasutab ka droon Dji Mavic Mini. Lihtsustatud ja usun, et enamikele väga hea kasutada, ei upu sätetesse ära.

Kaamera 

Kaamera meenutab välimuselt Mavic 2 Pro oma, olles veidi väiksem ja must. Kaameraklapp on veidi mugavam, kui juba nõksu kätte saad. Sensor on pool tolli, olles varasemast veidi suurem. Ava on fikseeritud f2.8, teravustada pole vaja, sest pilt on max terav kogu ulatuses automaatselt.

Pilt on kusagil Pro ja Mini vahel, mis on ka selle drooni asetus droonirivis. Raw / DNG on toetatud, lisaks on täitsa huvitav SmartPhoto, mis teeb midagi sellist, nagu tänapäeval telefonid, töödeldes veidi pilti laiema dünaamika peale.

Ise kokku pandud panoraam

Minu Mavic 2 Pro klaas on kindlasti teravam, aga midagi päris hullu pole. Ma üleliia lootuseid 48 Mpx peale ei paneks – klaas jääb siin pikslitele alla – pigem arvestaksin, et kaamerast tulev hea pilt on ikkagi 12 Mpx.

Video on ilus sujuv, näidisklipid on allpool viitel ja salvestatud video HDR rezhiimil. HDR töötab 4K 30fps, aga muidu võimaldab Air 2 filmida 4K 60fps, mis on väga lahe ja eriti sujuv.

Tegin kiire katsetuse ka öösel. Oli üsna sompus ja tuuline, aga Air 2 sai täitsa kenasti hakkama. Lasin automaatrezhiimil, kus ta tõstis ISO 1070 peale. Müra on selles arvestuses täitsa okei ja eemaldatav, dünaamika nii kõrge ISO’ga muidugi kannatab. Manuaalis ISO 200 pannes läks säri 3 sek peale ja selle väristas tuul juba ära.

Kokkuvõte

Kellele see mõeldud on? Selle põgusa kohtumise peale ütleks, et kui Mavic Mini on päris algajale tubli kaameraga droonike, Mavic 2 Pro võib tõesti olla ka profi tööriist (mina kasutan ka töös), siis Mavic Air 2 istubki kenasti sinna vahele. Lennuomadustelt ja aku poolest suurepärane, täis automaatseid lennurezhiime, kolmel küljel põrkesensorid, mõnusalt kompaktne, RAW toetus olemas, 4K 60fps, HDR video, sisseehitatud 8 Gb mälu juhuks kui mälukaart koju jääb.

Youtuberitele, sotsiaalmeediasse, reisimälestuste ja matkade jäädvustamiseks – ideaalne.

Hind ka kusagil seal kahevahel. Kindlasti soovitan võtta Dji Mavic Air 2 Fly More combo komplekti, kus on lisaks laadimishub, 3 akut, kott ja filtrid, et erksas valguses video tuleks võimalikult sujuv.

Näidisfailid

RAW pildid https://www.dropbox.com/s/h33tl8artj6eump/DJI_0010.DNG?dl=0 https://www.dropbox.com/s/fbax9wl4xvz4bbp/DJI_0026.DNG?dl=0 Ise kokku pandud panoraam https://www.dropbox.com/s/4yqdrwz4cm8gex3/DJI_0010-Pano.dng?dl=0 Öine, auto rezhiim (ISO 1070) https://www.dropbox.com/s/vwff4mb0fu7sygk/DJI_0034.DNG?dl=0

Videod https://www.dropbox.com/s/i2fmrr6tfq692zv/DJI_0005.MP4?dl=0 https://www.dropbox.com/s/z25c1f5hkstw4jv/DJI_0006.MP4?dl=0 https://www.dropbox.com/s/n9gg7iknu7n7i67/DJI_0032.MP4?dl=0