DJI NPE üritus Tabasalus

DJI NPE üritus Tabasalus

Augustikuu lõpus toimus vahva DJI New Pilot Experience nimeline üritus, mida viisid läbi Droon.ee droonispetsialistid koos Indrek Pajustega Pilvepikslist. See oli hea sissejuhatus uutele pilootidele, kuidas lennutada drooni, mis on meie kohalikud lennundusseadused, mis täpsemalt on DJI ning mis tooteid on neil valikus.

Huvi oli uskumatult suur, registeerunuid oli natuke alla saja inimese, mis on meie pisikese Eestimaa kohta päris tubli tulemus. Kohale küll kahjuks kõik tulla ei saanud, aga üle poolte oli meid kuulamas ja meiega koos droone lennutamas.

Üritus toimus Tabasalus, kus samal ajal toimus ka Tabasalu Päeva nime kandev üritus, kuhu saime omale toreda eraldatud nurga, kus koolitust ja lennutamist korraldada. Sisutihe ja kiire päev algas sissejuhatava koolitusega teoreetiliste teadmiste jaoks ja seejärel läksime õue Mavicu-seeria droone lennutama.

Osalejad jagunesid nelja gruppi, kellest igaüks sai omale instruktori, kelle kindla käe ja valvsa pilgu all lennutamist õppida. Lennutasime Mavic Air ja Pro droone nii pultidega, kui ka käežestide abil.

Lisaks korraldasime osalejatega võistlused, mille peaauhinnaks oli kotitäis DJI nänni ja käe harjutamiseks pisem Tello droon. Üldiselt saadi võistluste ülesannetega suurepäraselt hakkama, mis näitab, et drooni lennutamine on saanud lihtsamaks kui kunagi varem.

Olime endaga kaasa võtnud sisuliselt kõik müügis olevad DJI tooted ja nende seas oli ka Ronin-S, mis osutuks üllatavalt populaarseks. Paljusid asju saime anda proovida ja isegi meie Inspire 2 käis mõned korrad lennus värskete pilootide käes.

Meeldiv oli näha, et üritusel osalesid ka need, kellel olid droonid juba olemas. Eesmärk oli enamasti näha ja proovida ka teisi DJI mudeleid, et saada parem arusaam kogu tootevalikust ja ehk tulevikus omale midagi vingemat või uuemat soetada. Juba Mavicut omavate osalejate seas oli populaarne DJI Goggles, mida tavaliselt tasub alati enne proovida, kui neid soetada.

Peale koolituse “ametlikku” osa oli võimalus kõikidel festivali külastajatel uurida ja proovida droone, küsida nõu droon.ee töötajatelt ning proovida elektrilisi sõidukeid, nagu näiteks üksrattaid, mis olid festivali kõige pisemate külastajate lemmik.

Droon.ee planeerib Tartus juba uut üritust! Hoia end kursis meie sotsiaalmeediakanalite kaudu ja vaata juba toiminud ürituse kokkuvõtet lähemalt järgnevast videost.