Ecoflow River Pro – kas tasub osta?

Ecoflow River Pro – kas tasub osta?

Kes on EcoFlow?

EcoFlow tegutseb Shenzhenis/San Franciscos ning on loodud endiste DJI inseneride poolt. Hetkel on firma spetsialiseerunud kompaktsetele elektrilistele akupankadele. EcoFlow sai alguse väga eduka kickstarteri abil ning ka uute toodete loomisel kasutavad nad siiani selle platvormi abi – näiteks on praegu käimas DELTA Pro versiooni hooandmine, kuhu on hoogu antud juba 12 miljonit USD eest. Seega on Delta Pro tulek üsna kindel.

https://youtube.com/watch?v=3QrONikmUNI%3Ffeature%3Doembed

Millised on kaasaskantavate elektriliste akupankade eelised? Kas nad on seda väärt?

See sõltub sellest, mis otstarbel neid kasutada. Kui töötate ehituses ja reisite ühest kohast teise, annab kütusega toimetav generaator muidugi kõige rohkem energiat (kuni 20 000W). Ka kaasaskantav generaator on suurepärane varutoiteallikas kodumajapidamises suuremate seadmete nagu näiteks külmikute või pesumasinate toitmiseks. Elektrilise akupanga üks parimaid omadusi on see, et saate seda ohutult siseruumides käitada, kuna see on puhas energia ja tekita lärmi ega suitsu. Elektriline akupank aitab vooluga varustada kõiki väiksemaid elektrilisi seadmeid, nagu näiteks telefon, sülearvuti, laualamp või isegi väiksemad tööriistad.

Loomulikult on kaasaskantavatel e-akupankadel ka puudusi. Kuna tegemist on akutoitega, on nende laadimisvõimsus piiratud ja sõltuvalt kasutatavast mudelist võite saada 3–9 tundi energiat – kütusega töötav generaatoriga võib anda paagitäiega välja voolu 8–13 tundi. Kui aku tühjaks saab, tuleb akupanka laadida, milleks on siis vaja seinakontakti või alternatiivset elektrilit laadimisallikat nagu autoaku või päikesepaneelid. Päike on hea moodus voolu tootmiseks, kuid päikesepaneelid ei ole alati nii usaldusväärsed ja otstarbekad, kui loodetakse. Täieliku efektiivsuse tagamiseks on vaja piisavalt päikesepaistet, mida on tegelikult Eestis on üsna piiratult.

Arvestades paljude elektriliste akupankade suure mahutavusega elemente, kaaluvad mõned mudelid kuni 40 kilogrammi, mistõttu pole need nii kergesti kaasaskantavad kui mõni väiksem generaator. Lõppkokkuvõttes võivad usaldusväärsed mudelid sõltuvalt võimsusest maksta 500–6000€, mis on üsna arvestatav väljaminek võrreldes kaasaskantavate kütusel töötavate generaatoritega, mis maksavad keskmiselt umbes 500€ 2000W eest (võrreldav kvaliteetsete e-akupankade toodanguga). Igal asjal on oma eelised ja puudused ning sõltuvalt sellest, mis otstarbeks lisavoolu on tarvis, võib elektriline akupank olla vahel ebapiisav.

EcoFlow uusimad akupankade iteratsioonid on RIVER seeria, mis sisaldavad selliseid tooteid nagu EcoFlow RIVER pro (720Wh)EcoFlow RIVER Max (600Wh) ja EcoFlow River(288Wh). Süveneme just EcoFlow RIVER Pro ülevaate üksikasjadesse ja spetsifikatsioonidesse ning toome välja, mille poolest näeme seda toodet ja teisi RIVER seeria elektrilisi akupankasid tuleviku toiteallikatena.

Ülevaade 

Kui otsite varutoiteallikat, mille väljund on võrreldav kütusel töötava generaatoriga, on Delta teie jaoks. Kui aga otsite midagi rafineeritumat ja kompaktsemat, millel on sarnased laadimisvõimalused, siis on RIVER seeria (täpsemalt EcoFlow RIVER Pro) Teie jaoks kõige õigem valik.

RIVER Pro suudab laadida kuni 10 seadet üheaegselt, kolme 600-vatise vahelduvvoolu pistikupesaga ja kolme puhta siinuslainega pistikupesaga, mis on eelistatud toiteühendus tundlikule elektroonikale.

Nagu EcoFlow DELTA, on ka RIVER Pro tänu patenteeritud liitiumioon-X-stream tehnoloogiale võimeline 1 tunni jooksul laadima kuni 80% võimsusest; täielik laadimine nõuab ainult 1,6 tundi ooteaega. See on suurepärane omadus eriti nendele inimestele, kes telgivad või on pidevas liikumises ning pole seetõttu aega seadme laadimist terve päeva oodata. Lisaks kiirele laadimiskiirusele pakub RIVER Pro täiendavat akut ja ühendust, mis kahekordistab teie laadimisaja 720 Wh-lt 1440 Wh-ni. See tähendab, et saate kauem laadida rohkem seadmeid ja te ei pea väljas olles oma energiavarusid nii tihti korrigeerima.

https://youtube.com/watch?v=3cIMpmRHbGo%3Ffeature%3Doembed

Mis eristab RIVER Pro -d DELTA -st ja muudest kaasaskantavatest e-akupankadest, on selle võimsus selle suuruse järgi. RIVER pro mõõtmed on 29 x 18 x 24 cm ja kaalub umbes 7 kilo, piisavalt väike, et see mahuks suurde seljakotti ja piisavalt kerge, et see ei lisaks teie teise tehnikaga võrreldes liigset kaalu. See on tohutu eelis neile, kes näiteks kes reisib-matkab piiratud kandemiga. 

Isegi kui te ei ela seiklusrikast elu, on kompaktse toiteallika omamine alati suur eelis, eriti kui vähendate voolutarbimist või proovite elada minimalistlikku, “võrgust väljas” olevat eluviisi. Lisaks kaasaskantavusele on RIVER Pro loodud töötama erinevates äärmustes, võimaldades sellel laadida temperatuuridel vahemikus 0–45 ° C ja tühjeneda temperatuuridel –20–45 ° C, mis on väärtuslik reisijatele, telkijatele või töötavatele inimestele mitmesugustel äärmuslikel temperatuuridel, olgu siis kõrbes, rannas, metsas või mäel.

Sarnaselt teistele EcoFlow mudelitele pakub RIVER Pro paindlikkust selle laadimisel. Kasutades tavalist vahelduvvoolu seinakontakti, jõuab RIVER Pro täislaadimiseni 96 minutiga. Kui kasutate 12/24 voldist autoadapterit, võtab täielik laadimine aega umbes 6,5 tundi. Kasutades otsese päikesevalguse käes kahte 110-vatist päikesepaneeli, saate täis laetud akupanga 4,5–9 tunniga; ühe päikesepaneeliga kulub umbes 7,5 kuni 11,5 tundi. Päikesepaneelidega laadimine on üsna lihtne, kuigi soovitatav on kasutada paneele, mille pinge ja võimsus on nõuetekohased, nii et see ei koormaks akut üle.

Pärast nõuetekohast ühendamist saab maksimaalse laadimisvõimsuse jaoks paralleelselt ühendada 2 päikesepaneeli (kuigi paralleelühenduskaabel tuleb eraldi osta). Olenemata sellest kas otsite usaldusväärset toiteallikat teel olles või vahendit oma seadmete vooluvõrgust välja lülitamiseks, võimaldab RIVER Pro mitmekülgsed laadimisvõimalused erinevates olukordades sobivaks elektriliseks akupangaks olemist. 

Lisaks oma 600-vatisele laadimisvõimsusele on RIVER Pro tänu oma patenteeritud X-Boost tehnoloogiale võimeline andma kuni 1200 vatti energiat. See võimaldab teil toita suure võimsusega seadmeid, nagu föönid, tolmuimejad, elektrilised praepannid ja grillid, mis tavaliselt ületavad akupanga võimsust. Kui RIVER Pro on täis laetud, püsib selles vool kuni 1 aasta, mis on hea võimalus neile, kes otsivad varutoiteallikat harvade elektrikatkestuste korral.

Sarnaselt teistele EcoFlow mudelitele on ka RIVER Pro vastupidav ning selle tsükli eluiga on 800 tsüklit; kui aku lõpuks vananeb, saate selle viia ettenähtud ringlussevõtukohta ja hoida keskkonnasõbralikku elutsüklit. Isegi selle töökindluse korral pakub EcoFlow 24 -kuulist garantiid, et katta kõik tootja vead. Arvestades, et see on testitud ja sertifitseeritud vastavalt CE-, FCC-, RoHS-, RCM- ja UL-standarditele, ei tohiks selle keskkonna- ja terviseteadliku toote kasutamisel olla palju probleeme.

RIVER Pro on tehtud turvaliseks ja usaldusväärseks. Selle juhtimissüsteem sisaldab lisaks lühise- ja ülekoormuskaitsele ka ülepingekaitset, ülekoormuskaitset, ülekuumenemiskaitset. Need võimsused võimaldavad tal töötada optimaalselt ja ohutult, laadides korraga erinevaid seadmeid (näiteks Macbook, GoPro, Nintendo Switch ja droonid kuni 60 W). Lisaks vahelduvvoolu laadimisvõimsusele pakub RIVER Pro kena valikut väljundeid, sealhulgas:

 • Autolaadija / 12Vdc 8A Maks
 • Vahelduvvoolu väljund (x3) / 600W (ülepinge 1200W) kokku, 120Vac (50Hz / 60Hz)
 • USB-A väljund (x2) / 5Vdc, 2.4A, max 12W pordi kohta
 • USB-A kiirlaadimine (x1) / 5Vdc, 9Vdc, 12Vdc, 2.4A, maksimaalselt 28W
 • USB-C väljund (x1) / 5Vdc, 9Vdc, 12Vdc, 15Vdc, 20Vdc, 5A, 100W Max
 • Auto väljundvõimsus (x1)/ 136W, 13.6Vdc, 10A Max
 • DC5521 väljund (x2) / 13.6Vdc, maksimaalselt 3A pordi kohta

Kokkuvõte

 • RIVER Pro on tehtud kasutajasõbralikuks ja lihtsalt kasutatavaks: LCD-ekraan näitab aku järelejäänud kasutusaega ja laadimisaega, andes samal ajal märku erinevatest ühendatud seadmetest, ventilaatori näidikuid ja ülekoormuse hoiatusnäidikuid jpm. 
 • RIVER Pro saab kaugjuhtida EcoFlow äpi kaudu (seadme oma wi-fi võrgus)
 • RIVER Pro korpust on võimalik väga lihtsasti puhastada kuiva, mitteabrasiivse lapiga
 • RIVER Pro komplektis on kaasas:-RIVER Pro akupank
  -vahelduvvoolu sisendlaadimiskaabel
  -auto sisendlaadimiskaabel
  -päikeseenergia laadimiskaabel ja laadimiskaabel DC5521-DC5525
  -kasutusjuhend
  -garantiikaart
 • Täiendavad akud ja päikesepaneelid tuleb osta eraldi, kuigi RIVER Pro ühildub kolmanda osapoole päikesepaneelidega
 • 3 x 600 W vahelduvvoolu pistikupesa ja 720 Wh võimsus: saab toita kuni 10 seadet samaaegselt mitme väljundvõimalusega, sealhulgas 3 puhta siinusvoolu vahelduvvoolu pistikupesaga.
 • Võimsus kuni 720 Wh ja kaalub vaid 7 kilogrammi
 • Toidab väga mitmeid seadmeid: saab toita mõningaid seadmeid võimsusega kuni 1800 W, kui X-Boost-režiim on sisse lülitatud, mis võimaldab teil toita umbes 80% olulisi seadmeid, nagu köögiseadmed ja elektrilised tööriistad. Toote parimaks kasutamiseks kasutage seadmeid alla 1200 W.
 • Laeb 0-80% 1 tunniga: Patenteeritud EcoFlow X-Stream tehnoloogia võimaldab teil laadida RIVER Pro 0%-80% ühe tunni jooksul ja pakub täielikku laadimist vaid 1,6 tunniga.
 • Dubleeri võimsus 720W kuni 1440Wh. Lisage RIVER Pro lisaaku, et kahekordistada võimsust 720Wh kuni 1440Wh. See on ideaalne olukordades, nagu reisimine, telkimine või rühmatööd väljas, kus vajate rohkem voolu rohkemate seadmete jaoks.
 • RIVER seeria akupankadel on küljes ka väike LED taskulamp

Laadimis- ja töötamisnäited (EcoFlow River Pro 1 terve tsükkel)

 • Telefon (11Wh): 59 laadimiskorda
 • Drooniaku (40Wh): 16 laadimiskorda
 • Sülearvuti (60Wh): 10 laadimiskorda
 • Ventilaator (40W): 12 tundi
 • WiFi ruuter (10W): 22 tundi
 • Mini külmik (60W):  9 tundi
 • Televiisor (110W): 5 tundi
 • PS5 (200W): 3 tundi
 • Kohvimasin (1000W): 50 minutit