Insta360 X3 – kõik ühes kaamera?

Insta360 X3 – kõik ühes kaamera?

Insta360 on töötanud aastaid just selle nimel, et ühendada 360° video maailm tava seikluskaameraga. Esiti välja tulnud Insta360 One RS-ile disainiti selleks puhuks vahetatavad kaameramoodulid, mis selle paindlikkuse ka võimaldasid. Realsuses on aga läätsevahetus tegevus mis nõuab aega – seigeldes ilmselt ei ole see ilmselt kõige praktilisem lahendus.

Uus Insta360 X3 on Insta360 One X2 järelkäija, nime on mugandatud ning eemaldatud sõna “One”. Kaamera peamine funktsioon on jätkuvalt 360° kaamera, kuid lisaks on võimalus kasutada ainult ühe poole kaamerat ja jäädvustada korralikku 4K-materjali ka tavalise seikluskaamera vaateväljaga. See on ideaalne kaamera 360° entusiastidele, kes soovivad aeg-ajalt jäädvustada ka lihtsamaid seikluskaadreid.

Mis on uus?

Kuigi X3 näeb välimuselt välja sarnane X2-ga, on ka uuendusi tehtud. Esimeseks näiteks võib tuua lisatud füüsilisi nuppe. Kaks neist asuvad ekraani all – üks salvestamise alustamiseks ja lõpetamiseks ning teine ​​360° ja tavarežiimi vahel valimiseks. Küljel asuvad toitenupp ja kiirmenüü nupp eelseadete kiireks vahetamiseks. X3 ekraan on palju suurem (2.29” vs 1”) ja heledam, mistõttu on seda lihtsam kasutada ka otsese päikesevalguse käes. Aku luuk ja SD-pesa kate on ka paremini tihendatud ning selle korralik sulgemine tagab veekindluse kuni 10 meetrini.

Uus 1800mAh aku tagab pikema kasutusaja. Meil õnnestus 4K resolutsioonis salvestada ühe akuga kokku üle 1,5 tunni. Insta360 väidab, et kaadrisagedusega 30 ja eraldusvõimega 5.7K saab filmida keskmiselt 81 minutit – meie testimise põhjal tundub see saavutatav. Väärib märkimist, et suurem aku ja mõningad muud muudatused teevad X3 küll veidi raskemaks, kuid lõpptulemusena on see siiski mugav kaasas kanda ja kätt liigselt ära ei väsita.

Video spetsifikatsioonid on 5.7K 30 kaadrit sekundis 360° režiimis samad eelkäijaga. Suurem pooletolline 48-megapiksline sensor ja suurema avaga objektiiv aga muudavad X3 videoväljundi oluliselt paremaks kui seda oli X2’l.

X3 tutvustab ka eelmainitud võimalust režiimide vahel valida – kas salvestada 360° videot läbi mõlema kaamera või kasutades traditsioonilise 4K video jäädvustamiseks vaid ühte kaamerat. Mainida tasuks, et ühe kaameraga on kaadrisagedus piiratud 30 FPS peale. See annab kindlasti X3’le lisaväärtust ja muudab selle konkurentsivõimelisemaks Insta360 enda One RS süsteemiga.

Pidage meeles, et kuigi videokvaliteet on muljetavaldav, ei ole 5.7K resolutsioon kogu sfäärilises stseenis hajutades nii terav kui üks traditsioonilise laiobjektiiviga, mis katab ligikaudu 160 kraadi. Kui vaadata talletusi Insta360 rakenduses (või mõnes muus 360° videoesitajas) on vahe vaevumärgatav, aga kui eksportida video traditsioonilisse “lamevormingusse”, saate 1920×1080 – 4K eraldusvõimega video eksportimiseks peaks jäädvustama 360° 12K resolutsioonis. Kui soovite maksimaalset eraldusvõimet testida, siis on X3 võimeline jäädvustama ka 8K timelapse videot, mis näeb isegi lamevormingusse ekspordituna hämmastavalt hea välja.

Nagu oleme ka teiste Insta360 kaamerate kohta märkinud, on FlowState stabilisatsioon igati võrreldav muude turul pakutavatega, sealhulgas GoProga. 360° kaadrile lülitates on märgata mõnikord pisut läikivat efekti, eriti video “õmbluste” ümber, kuid seda ei ole raske minimeerida nii, et filmitav põhiobjekt jääb keskele.

Antud mudel pole siiski mõeldud ainult video jaoks, sest suudab ka jäädvustada sfäärilisi 72-megapiksliseid pilte, mis on muljetavaldavalt detailsed. Sotsiaalmeedia kanalitesse postitades kaob küll see detailsus ära, kuid see on lahe funktsioon mida katsetada. Meil oli lõbus kasutada seda tänavafotograafia tüüpi võtetel. Abimeheks oli selfie-pulga otsas asuv taimerinupp. Hiljem saab rakenduse Insta360 abil need pildid automaatselt muuta animeeritud panoraamideks.

Rakendus tagab mobiilsuse

Nagu ka Insta360 teiste kaamerate puhul, ühildub X3 samuti Insta360 rakendusega. Insta360 rakendus on endiselt üks parimaid ja kasutajasõbralikumaid, mida oleme kasutanud. Jah – see pole just Final Cut Pro, kuid telefonis töötava rakenduse ja kiire töötluse jaoks on see muljetavaldav.

Kui teil pole õrna aimugi, mida talletatud materjaliga teha, saate tänu rakenduses leiduvatele õpetustele välja mõelda võtmekaadreid, kärpeid ja muid muudatusi. Just need õpetused on rakenduse juures kõige rohkem silma jäänud. Isegi kui teil ei ole Insta360 kaamerat, tasub seda rakendust sirvida ainuüksi nippide saamiseks. Samuti on äpis saadaval mõned automatiseeritud redigeerimise tööriistad, millega on lõbus mängida. Neile, kes soovivad töödelda oma seiklusi mujal kui telefonis, pakub Insta360 ka töölauapõhist programmi Maci ja Windowsi jaoks.

Mobiilivaade

(iOs seadmes)

Arvutivaade (Mac seadmes)

Kokkuvõte

Kui me poleks hiljuti testinud Insta360 One RS 1” 360° Edition’i, oleksime valmis ütlema, et X3 toodab parimat 360° videot, mis hetkel turul saada. Kuid One RS 1-tolline 360 ​​Edition pakub tänu suurepärasele sensorile ja Leica objektiivile paremaid videotulemusi. X3 võrreldes on see aga üle kahe korra kallim, oluliselt raskem, osaliselt veekindel ja seega seiklusteks ebamugavam. Kui teile pakub huvi 360° video, siis on Insta360 X3 hetkeseisuga parima hinna ja kvaliteedi suhtega kaamera turul. 

Plussid

  • Mugav kasutada
  • Võimas 360-kraadi järeltöötlus otse äpist
  • 1/2 tolline Sensor
  • 72MP fotod
  • Aktiivne HRD režiim
  • 8K Timelapse Videod
  • Suur puuteekraan
  • Veekindel
  • Väga hea pildikvaliteet
  • Innovatiivsed loovad ja lõbusad foto- ja videorežiimid 

Miinused

  • Detailide töötlemine võib tunduda sünteetilisem kui GoPro oma
  • Ühe objektiiviga 4K videod on pehmed
  • Mõned funktsioonid ei tööta hämaras hästi
  • Sama 5.7K resolutsioon mis eelkäijal
  • Mittevahetatavad objektiivid
  • Keskmine aku tööiga

Kokkuvõtvalt oleks Insta360 X3’ga hinna ja kvaliteedi suhtes võrdväärset 360° raske leida. Edasiarendus eelkäijaga võrreldes on hüppeline ning Insta360 X3 on suurepärane universaalne seikluskaamera. Antud mudeli tugevaim külg on selgelt võimekus teha 360° videosid ja pilte, kuid lisaks suudab see jäädvustada korralikku 4K-materjali ka tavalise seikluskaamera vaateväljaga. Kui aga 360° materjal teid ei kõneta, on mõistlik vaadata DJI, Insta360 ja GoPro tavaseeria seikluskaamerate poole.