Kuidas ma sain droonipiloodiks: #3 Eerik Ülevain

Kuidas ma sain droonipiloodiks: #3 Eerik Ülevain

Kes on Eerik Ülevain (ehk Colours of Tranquillity)?

Sellest kõneleb Eerik ise: “Colours of Tranquillity bränd sai kunagi loodud, kuna ei soovinud panna oma sotsiaalmeedia kontodele nimeks Eerik Ülevain Photography, vaid tahtsin kuidagi teistest eristuda. Värvid on mind alati köitnud, seda on näha ka mu värviküllastelt fotodelt.

Minu huvi fotograafia vastu ulatub juba aastate taha, kui hakkasin kompaktkaamera ja mobiiltelefoniga pilti tegema. Seejärel kinkis mu isa mulle oma kasutatud Nikon D80 peegelkaamera ning minu fotograafiahuvi tõusis uuele tasemele. Hakkasin ka baastutvust tegema Photoshopi ja Lightroomi tarkvaradega. Seejärel vahetasin peegelkaamera uuema Nikon D7200 vastu ning ostsin erinevaid objektiive jms lisavarustust juurde.

  1. aasta alguses sain aru, et tahaks saada pildistamisel suuremat vabadust. Pilk jäi pidama just müügile saabunud DJI Mavic Air droonil. Droon, mis on väike, kompaktne ja teeb hea kvaliteediga pilte ja videot. Pikka kaalumist ei olnud ning ost sai teoks.

Koos ostuga muidugi oskused ei tule ning alguses eriti häid pilte teha ei osanud. Aga nagu öeldakse, siis harjutamine teeb meistriks. Nii on ka minu fotode kvaliteet aastatega paremaks läinud.

Kui 2018. aasta sügisel DJI Mavic 2 Pro välja tuli, siis jäi see kohe mulle oma 1“ sensoriga silma. Kaalusin ja mõtlesin, kuni siis novembris sai see ära ostetud. 2019. aasta kevadel sai juurde ostetud Fly More pakett ning ka ND filtrid.
Mavic 2 Pro’ga olen siiani väga rahul ning on mind teeninud hästi.

Ajapikku on kaalukauss peegelkaameraga tehtud piltidelt läinud tugevalt droonipiltidele. Nii olengi jõudnud tänaseks päevaks seisu, kus enamus piltidest mida teen on tehtud drooniga. Selle kaasas käib ka pilditöötlusoskuste lihvimine ning muude toetavate tegevuste arendamine (näiteks planeerimine).

Kas sa rebast märkad?

Kuna droonifotograafia eeldab tihti ka heade ilmastikutingimuste olemasolu, siis on see palju ka õnnega seotud, et olla õigel ajal õige kohas. Kuid asukoha eeltöö, planeerimine ja hilisem töötlus mängivad hea pildi õnnestumisel väga suurt osa.

Paljud on küsinud, et millal ma hakkan avaldama droonivideosid. Kui nüüd üdini aus olla, siis ma olen sahtlisse päris palju materjali filminud. Nüüd see ootab õiget tunnet ja hetke, et ma neist midagi kena kokku monteeriks 😊

Fotograafia on nii nagu iga teine hobi, et süües kasvab isu.  Nii on hobist välja kasvanud osaliselt ka töö. Nimelt pakun oma ettevõtte alt kinnisvara, linna ja maastikufotograafi teenuseid. Õnneks ei ole töö tegemisega ära kadunud see mõnus õhin, mis mind saadab igal pildistamisel. See tunne, kui saabud koju õnnestunud pildiseeriaga, on äraütlemata mõnus.

Mis puudutab tulevikku, siis minagi ootan nagu paljud teised droonipiloodid DJI Mavic 3 Pro’d, mis tõstaks pildikvaliteedi uuele kõrgusele. Samuti loodan ühel hetkel liituda DJI Inspire 2 omanike klubiga.”

Eeriku tegemistel saab silma peal hoida allolevatel linkidel:

Koduleht: https://coloursoftranquillity.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/coloursoftranquillity
Instagram: https://www.instagram.com/coloursoftranquillity/

[divider width=”500000484px”]

“Kuidas ma sain droonipiloodiks” on Droon.ee blogis uus rubriik, kus tutvustame säravaid tähti droonimaastikul – uusi ning vanu droonipiloote, nende tegemisi ja olemisi. Me jälgime väga Eestis tegutsevate droonihuviliste jäädvustusi – täägi meid Instagramis (#droonee) või liitu meie droonigrupiga Facebookis: Droonisõbrad. Meile väga meeldib näha mis te teete ning ühtlasi ka teistega nähtut jagada.

[divider width=”504948904499px”]