DJI Mini 3 vs. Mini 3 Pro

DJI Mini 3 vs. Mini 3 Pro

DJI kuulutas detsember 2022 välja DJI Mini 3, mis võib algajaid droonisõpru natuke segadusse ajada, kuna turul on ka veel lisaks Mini 3 Pro. Kuna nimed on üsna sarnased, siis tegelikkuses sisu nii sarnane pole. Milline kahest mudelist on parem? Kas vahe taandub vaid hinnale? Kas Mini 3 Pro paremad tehnilised andmed on kõrgemat hinnasilti väärt? DJI Mini 3 Pro hind algab tavaliselt 829 eurost (või ainult 739 eurot, kui te juhtpulti ei vaja). Samal ajal maksab DJI Mini 3 vaid 579 eurot (ja veelgi odavamat 489 eurot, kui soovite ainult drooni, ilma juhtpuldita). Sellisest soodsast hinnast võib olla raske loobuda, kuid see artikkel aitab teil paremini kaaluda erinevate mudelite plusse ja miinuseid. 

 DJI Mini 3DJI Mini 3 Pro
Õhkutõusu kaal< 249 g< 249 g
MõõdudKokku pakitud (ilma propelleriteta): 148×90×62 mm (L×W×H)
Lahti pakitud (koos propelleritega): 251×362×72 mm (L×W×H)
Kokku pakitud (ilma propelleriteta): 148×90×62 mm (L×W×H)
Lahti pakitud (koos propelleritega): 251×362×72 mm (L×W×H)
Max lennuaeg38 minutit34 minutit 
Max tuule vastupanuvõime10.7 m/s (Level 5)10.7 m/s (Level 5)
Globaalne sateliitnavigatsioonisüsteemGPS + GLONASS + GalileoGPS + Galileo + BeiDou
Pildisensor1/1.3-inch CMOS, Efektiivseid piksleid: 12 MP1/1.3-inch CMOS, Efektiivseid piksleid: 48 MP
ISO vahemikVideo: 100-3200
Foto: 100-3200
Video: 100-6400
Foto: 100-6400
Max pildi resolutsioon4000×30008064×6048 (48 MP)
Max Video Bitrate100 Mbps150 Mbps
Takistuste vältimiste süsteemAlumised visuaalnägemissensoridEesmised, tagumised ja alumised visuaalnägemissensorid
Video ülekande protokollDJI O2DJI O3

DJI Mini 3 vs. Mini 3 Pro kaamera

Kuigi DJI Mini 3 kaamera tehnilised andmed on väga sarnased DJI Mini 3 Pro kaameraga, on siiski mõningaid erinevusi. Nende hulgas on ühiseid asju:

 • 4K/30fps 
 • 1/1.3-inch CMOS sensor
 • f/1.7 ava
 • Kahekordne loomulik ISO ja kiibi asemel HDR-tehnoloogia
 • Vertikaalne video-foto talletamine

Mis on Pro versiooni puhul parem? Pro-l on 48 MP efektiivseid piksleid, vastupidiselt odavamal on neid vaid 12 MP. Lisaks saate Pro puhul keerata ISO 6400-ni, võrreldes soodsama mudeli 3200-ga. See tähendab, et saate talletada hämaramates oludes palju klaarimaid fotosid-videosid. Kui eelistate foto-video talletada päikese tõusu või loojangu ajal, siis soovitame valida Pro mudelit. 

Pro sobib ka neile, kes teevad oma fotodest suuremahulisi (suure eraldusvõimega) väljatrükke. Soodsam mudel pakub maksimaalset pildi resolutsiooni 4000 × 3000, võrreldes Pro-ga, millel on resolutsiooniks 8064 × 6048. Kui kasutate drooni töö jaoks, siis soovitame valida Mini 3 Pro mudeli (või mõne veel võimsama DJI isendi) Kui aga postitate oma teoseid vaid sotsiaalmeediasse, piisab Mini 3-st. 

DJI Mini 3 vs. Mini 3 Pro salvestusrežiimid

Nii Mini 3 kui ka Mini 3 Pro pakuvad standardseid QuickShote, mis on automaatsed lennutrajektoorid. Selle asemel, et kinoväärilise video saamiseks täpselt tagurpidi lennata ja spiraalselt täiuslikus ringis lennata, vajutage nuppu ja droon teeb selle teie eest ära.

Mõlemal droonil on saadaval järgmised QuickShotsi režiimid:

 • Dronie: Droon lendab tagasi ja üles, kui kaamera on objektile lukustatud.
 • Helix: Droon lendab üles ja keerleb ümber objekti.
 • Rocket: Droon lendab üles kaameraga allapoole.
 • Circle: Droon teeb ringe ümber objekti.
 • Boomerang: Droon lendab ümber objekti ovaalsel teel, tõustes eemale lennates ja laskudes tagasi tulles.

Kuid Mini 3-l puudub Focus Track Suite ja muud täiustatud filmimisfunktsioonid, nagu MasterShots ja Hyperlapse. QuickShotidest piisab tavalise droonivideograafi jaoks, kuid keegi, kes filmib regulaarselt videoid, võib soovida Pro pakutavaid lisafunktsioone.

Erinevused õhusõidukis endas

Droon näeb enamasti sarnane välja, kuid palja silmaga vaadates on kõige märgatavam erinevus sensorites. DJI Mini 3-l on ainult allapoole takistuste vältimise süsteem, samas kui Pro versioonil on ettepoole, tahapoole ja allapoole suunatud takistuste vältimise süsteem. Tõenäoliselt märkate seda erinevust kahe drooni välimuses.

Kui hind pole takistus, peaksite Pro versiooni eest maksma peaaegu ainult nende nägemissüsteemide eest. Need muudavad teie drooni tõhusalt kokkupõrkekindlamaks. Kui teie droon tajub enda ees puud (ja teil on ettepoole suunatud andurid), hõljub see lihtsalt (isegi kui proovite seda edasi lükata). See võib avariide osas olla tohutu päästevahend.

On veel üks suur erinevus, mis pole pinnal märgatav: videoedastussüsteem. Mini 3 kasutab vanemat O2 videoedastussüsteem, Mini 3 Pro aga O3 videoedastussüsteemi. Uus ja täiustatud DJI O3 videoedastussüsteem kasutab täiustatud topeltantenne, et tuua FHD-videoedastus. See tähendab, et on võimalik natuke kaugemale drooni lennutada, ilma, et pilt nutiseadmes virveldama hakkaks.  See on sama ülekandesüsteem, mida kasutatakse DJI Mavic Air 2S-is.

On üks omadus, kus Mini 3 ületab Mini 3 Pro (soodsa hinna kõrvale) ja see on lennuaeg. Kuna Mini 3 sees on vähem tehnikat, suudab see lennata kauem, pakkudes kuni 38-minutilist akukestvust võrreldes Pro-ga, mis on õhus vaid 34 minutit.

Aga millise juhtpuldiga? 

Mõlemid mudelid tulevad kas DJI RC või DJI RC-N1 juhtpuldiga. DJI RC on sisseehitatud ekraaniga variant ning RC-N1 kasutab teie nutiseadet (kas telefoni või tahvelarvutit). 

Küll aga kumb valida? See sõltub mugavuseelistustest. 

DJI RC:

 • Sisseehitatud ekraan
 • Ei ole üleliigseid kaableid
 • Kompaktsem
 • laadimisel vaja muretseda vaid ühe seadme pärast
 • kiirem ülesseadmine
 • Keegi ei saa vahele helistada
 • Alati kindel, et toetab äppi

DJI RC-N1

 • Saab valida nutiseadmete vahel – telefon või tahvelarvuti
 • Natuke pikem tööaeg
 • Miinus: kõik telefonid ei ühildu

Milline kompleksus? 

Mini 3 Pro tuleb ilma komplekse lisade paketita, see tuleb eraldi juurde soetada. Valida tuleb ainult juhtpuldi vahel. Mini 3 aga tuleb nii mitmetes erinevates kompleksustes – fly more combona kui ilma selleta ja veel lisaks tuleks valida sobiv pult. 

KÜSI TARNET

DJI Mini 3 (Drone Only)

489.00€

DJI Mini 3 (DJI RC-N1)

579.00€

DJI Mini 3 Fly More Combo (DJI RC-N1)

768.00€

KÜSI TARNET

DJI Mini 3 Fly More Combo (DJI RC)

938.00€

KÜSI TARNET

DJI Mini 3 Pro

829.00€

KÜSI TARNET

DJI Mini 3 Pro (DJI RC)

999.00€

DJI Mini 3 Pro Fly More Kit

189.00€

Kuidas valida? 

Enne tuleks selgeks teha, milline mudel sulle sobib. Seejärel valida juhtpult ning kõige lõpuks kas rohkete lisadega või ilma. Nii jõuategi endale ideaalse droonikomplektini, mis ilmselt teenib teid mitmeid pikki aastaid. 

Raske on öelda, kumb on parem DJI Mini 3 Pro ja uue Mini 3 drooni vahel. Kui hind pole takistuseks, siis – peale Mini 3 pisut pikema lennuaja poolest – on DJI Mini 3 Pro igal tasandil parem. Kaamera on kvaliteetsem, pakub nutikamaid lennurežiime ja on turvalisem. Kuid maksate selle eest ka rohkem.

Peaksite valima Mini 3 Pro uue Mini 3 asemel, kui:

 • Hind ei ole takistus (200-eurone sääst ei mõjuta oluliselt teie eelarvet).
 • Teil on vaja kõrgeima kvaliteediga väljatrükke.
 • Teete palju videograafiat (näiteks kasutate seda drooni videote tegemiseks).
 • Ohutus/avarii vähendamine on ülimalt oluline.

Kuid kui teil on vähe eelarvet, teete droonivideoid enamasti oma lõbuks ja plaanite postitada sotsiaalmeediasse, ning olete valmis leppima minimaalsete takistusanduritega kaasnevate riskidega on DJI Mini 3 suurepärane võimalus soodsama hinnasildiga DJI drooni hankimiseks.